نکات پیشگیری از آبله‌ میمون

نکات پیشگیری از آبله‌ میمون

امارات توصیه‌هایی را برای جلوگیری از ابتلا به آبله‌ میمون منتشر کرد

روز سه‌شنبه، وزارت بهداشت و پیشگیری محاپ (MoHAP) اولین مورد ابتلا به آبله میمون را اعلام کرد.

این وزارت توضیح داد که اولین مورد این بیماری یک زن 29 ساله است که از غرب آفریقا به امارات آمده بوده، و همچنین خاطر نشان کرد که وی در حال حاضر تحت مراقب پزشکی است.

مقامات بهداشت امارات در حال دنبال کردن تمام اقدامات ضروری اعم از تحقیقات، آزمایش و بررسی افراد نزدیک و نظارت بر وضعیت سلامت آن‌ها هستند. از مردم خواسته شده است تا تنها از منابع رسمی اطلاعات کسب کرده و از نشر شایعات و اطلاعات نادرست خودداری کنند. همچنین این وزارت اطلاعات کلیدی درباره پیشگیری و درمان را در اختیار مردم قرار داده است.

به گفته‌ی دولت: “محاپ در حال همکاری با مقامات مربوطه جهت به‌کارگیری یک سیستم نظارتی همه‌گیرشناسی با بهره‌وری از پیشرفته‌ترین شیوه‌های جهان است تا بتوانیم حفاظت از جامعه پایدار، تشخیص سریع و شیوع محدود بیماری‌های واگیردار در امارات، از جمله آبله میمون، را تضمین کنیم.”

به گزارش رویترز، در حال حاضر چندین کشور موارد تایید شده یا مشکوک به این بیماری را دارند؛ کشورهایی مانند سوئیس، اسپانیا، پرتغال، آمریکا، کانادا، استرالیا و غیره.

با توجه به گزارشات بین‌المللی در رابطه با موارد ابتلا ناشی از فعالیت‌های جنسی، توصیه می‌شود تا از داشتن روابط جنسی محافظت نشده پرهیز گردد.

از برقراری تماس فیزیکی با افراد آلوده به ویروس خودداری کرده و لوازم شخصی خود اعم از حوله و روتختی خود را در اختیار آن‎ها نگذارید.

هنگام رسیدگی به فرد بیمار حتما از دستکش و تجهیزات حفاظت‌کننده‌ی شخصی استفاده کنید.

دست‌های خود را به طور مرتب بشویید.

تمام محصولات حیوانی را پیش از مصرف به‎‌خوبی بپزید.

هنگام نزدیک شدن به حیوانات مریض از دستکش و لباس محافظ استفاده کنید.

معالجه و واکسیناسیون

اغلب موارد ابتلا خودبه‌خود بهبود پیدا کرده و معمولا علائم موجود پس از 2 الی 4 هفته از بین می‌رود. در خصوص موارد حاد، می‌توان برای دوره‌ی کوتاهی از داروی آنتی‌ویروس استفاده کرد.

نسل سوم واکسن آبله میمون، که به طور گسترده در دسترس نیست، می‌تواند پس از قرار گرفتن در معرض ویروس و یا داشتن علائم عفونت، جهت جلوگیری از انتشار بیماری استفاده شود.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل