افزایش اجاره‌ها در دبی، مارس 2022

افزایش اجاره‌ها در دبی، مارس 2022

محله‌‌های ارزان‌تر دبی هم شاهد افزایش قیمت اجاره هستند

افزایش اجاره بها در دبی در حال راه پیدا کردن به محله‌های مقرون به صرفه‌تر است که مستاجران با مجبور به اعمال تغییراتی اساسی بر خرج‌های خود می‌کند. در دیره، که در طول پنج سال گذشته شاهد کاهش‌ شدید هزینه‌ها بوده است، رشد میانگین اجاره بها در پایان ماه مارس 11 درصد بود، و اجاره‌ بهای یک واحد دو خوابه بین 40000 تا 80000 درهم متغیر بود.

در جمیرا ویلیج، حتی با وجود ساختمان‌های جدید در طول 48 ماه گذشته، اجاره‌ها در پایان سال مالی مارس رشدی 21 درصدی داشته‌اند. طبق آخرین به‌روزرسانی‌های امارات از سمت شرکت خدمات ملکی آستکو، اجاره‌ بهای یک واحد دو خوابه در این منطقه بین 47500 درهم تا 90000 درهم خواهد بود.

یک مشاور املاک گفت: “انتخاب‌های زیادی برای مستاجران حال حاضر وجود ندارد؛ باید بر سر افزایش ناگهانی هزینه‌ها مذاکره کنند و یا دنبال موارد اجاره‌ دیگری باشند که آن‌ها را با قرارداد دو ساله پایبند می‌کند.

با توجه به موفقیت محله‌هایی مانند پالم و دبی هیلز در بخش عمده‌ای از سال 2021، مشخص بود که تغییراتی در شرایط اجاره خانه در دبی به وجود خواهد آمد.

طبق گزارش آستکو، غیر از دیسکاوری گاردنز و اینترنشنال سیتی، هیچ محله‌ی دیگری در دبی وجود ندارد که طی بازه دوازده ماهه تا پایان مارس، شاهد افزایش دو رقمی اجاره بها نبوده باشد. دبی مارینا 25 درصد نسبت به سال پیش و بیزینس بی 21 درصد افزایش داشته‌ است. دبی اسپورتس سیتی، که تصور می‌شود تکمیل ساختمان‌های جدید تا مدتی جلوی هر گونه افزایش شدیدی را خواهد گرفت، در طول این دوره 12 ماهه رشدی 15 درصدی داشته است.

میانگین افزایش اجاره بهای خانه‌های ویلایی در دبی طی بازه دوازده ماهه تا پایان مارس 2022، 25 درصد بوده است.

بیشتر بخوانید: اجاره خانه در دبی

فهرست مشاورین املاک فارسی زبان در امارات

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل