اخبار امارات

تغییرات اساسی در نظام آموزشی امارات

امارات سه وزیر جدید و تغییرات نظام آموزشی را اعلام کرد

امارات از ایجاد تغییراتی اساسی در ساختار نظام آموزشی خود خبر داده است. تا الان چندین مرجع با هدف حمایت از توسعه آموزش و پرورش این کشور تاسیس و یا بازسازی شده‌اند. وزرای جدید در روز شنبه و توسط عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی معرفی شدند.

 

بیشتر بخوانید: 170 تا از بهترین مدارس دبی که باید با آنها آشنا شوید!

 

ساختار جدید در بخش آموزش و پرورش شامل شورای آموزش و منابع انسانی، اداره فدرال کیفیت آموزش، وزارت آموزش و پرورش، اداره فدرال آموزش به کودکان کم سن، تأسیس مدارس امارات و مقامات آموزشی محلی در هر امارت می‌شود. تمام این نهادها تحت یک سیستم و با صلاحیت‌های به‌خصوصی فعالیت خواهند کرد.

اداره فدرال آموزش به کودکان، توسعه و اجرای طرح‌های جامعی جهت پیگیری رشد از بدو تولد تا کلاس چهارم را بر عهده خواهد داشت. این اداره‌ی وابسته به کابینه دولت امارات مسئول توسعه سیاست‌ها، استراتژی‌ها، قوانین و برنامه‌های مرتبط با نیازهای آموزشی در مراحل اولیه‌ی رشد کودک می‌باشد.

مسئولیت‌های وزارت آموزش و پرورش شامل توسعه سیاست‌ها، استراتژی‌ها و قوانین مرتبط با تحصیلات عالی و آموزش عمومی می‎شود.

اداره فدرال کیفیت و استانداردهای آموزشی که وابسته به کابینه‌ی دولت است، به ارزیابی نتایج آموزشی، عملکرد دانش آموزان و بهره‌وری پروسه‎ی آموزش خواهد پرداخت.

شورای آموزش و منابع انسانی اصلاح شده به ریاست شیخ عبدلله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه و مشارکت‌های بین‌المللی، سرپرستی پروژه‌ی آینده‌ آموزش را بر عهده خواهد داشت.

بخش تاسیس مدارس امارات که زیرمجموعه‌ی کابینه‌ی دولت به شمار می‌رود، وظیفه‌ی بهبود بازدهی مهدکودک‌ها و مدارس دولتی، نظارت بر مدارس دولتی در کشور و اجرای سیاست‌ها، راهبردها و استانداردهای مرتبط با پیشرفت آموزش و پرورش را برعهده دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا