مواظب پیام‌های جعلی به اسم Dewa باشید

مواظب پیام‌های جعلی به اسم Dewa باشید

تعدادی پیام جعلی در اینترنت به اسم Dewa، وعده جایزه 10 هزار درهمی می‌دهند

اداره آب و برق دبی (‌Dewa) اعلام کرد که برخی از پست پست‌ها و پیام‌هایی که در فضای مجازی دست به دست می‌شوند، از طرف این مرکز نبوده، و با مقاصد کلاهبرداری به اشتراک گذاشته می‌شوند.

یک پست مجازی که در واتس‌اپ به سرعت دست به دست می‌شود، از مردم می‌خواهد تا با یک سری سوال جواب داده و شانس خود در را برنده شدن جایزه نقدی تا سقف 10 هزار درهم امتحان کنند.

این ارائه‌دهنده‌ی خدمات آب و برق در صفحه توویتر خود، با هدف شفاف‌سازی نوشت: “حواستان به پیام‌های شیادانه‌ای که از مشتریان درخواست پرداخت قبوض یا پاسخ دادن به سوالاتی را برای بردن جایزه دارند، باشد. این ایمیل‌ها از طرف http://dewa.gov.ae فرستاده نمی‌شوند.” دیوا از مشتریان خواست تا برای کسب اطلاعات قابل اطمینان به وبسایت رسمی‌ و اکانت‌های معتبر آن در فضای مجازی، و یا مراکز حمایت از مشتری رجوع کنند.

پلیس شارجه به تازگی به افراد هشدار داد تا به حساب‌های غیررسمی در فضای مجازی اطمینان نکرده و اطلاعات شخصی خود را در اختیار آن‌ها قرار دهند، چرا که کلاهبرداران از این اطلاعات برای اخاذی مالی از قربانیان استفاده خواهند کرد.

کمی پیش‌تر نیز Dewa یک برنامه ارزیابی، به‌عنوان بخشی از طرح “زندگی هوشمند Dewa”، معرفی کرده بود. این برنامه به ساکنان این امکان را می‌دهد تا به راحتی از الگوهای مصرف خود طی یک روز، ماه، و یا سال با خبر شده و باعث کاهش هزینه‎‌های آب و برق خود شوند.

این نهاد مستقر در دبی به تازگی اعلام کرد که ظرفیت انرژی آن، با 300 برابر افزایش، از 43 مگاوات در سال 1970 به 13714 مگاوات در 2021 رسیده است.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل