امارات آی‌دی جایگزین مهر ویزای پاسپورت ساکنین دبی نمی‌شود

امارات آی‌دی جایگزین مهر ویزای پاسپورت ساکنین دبی نمی‌شود

ساکنین دبی همچنان هم برچسب ویزا و هم امارات آی‌دی خواهند داشت

اوایل ماه آوریل اعلام شد که طبق قانون جدید، کارت امارت آی‌دی برای اتباع خارجه و افراد مقیم امارات جایگزین برچسب ویزای داخل پاسپورت می‌شود.

اما طبق توضیحات جدید، این قانون شامل ساکنین دبی نمی‌شود و افراد مقیم دبی همچنان هم امارت آی‌دی و هم برچسب داخل پاسپورت خود را خواهند داشت.

افراد در سایر امارت‌ها دیگر لازم نیست مدارک ویزا و آی‌دی خود را جداگانه دریافت کنند و احتمال می‌رود که این موضوع باعث تسریع در روند اخذ اقامت و دریافت مدارک آن بشود‌، اما برای افراد که می‌خواهند تازه مقیم دبی شوند یا وضعیت اقامت خود را تغییر دهند، این دو مدرک یعنی برچسب ویزا و امارات آی‌دی همچنان فرآیند جداگانه‌ای خواهند داشت.

اوایل ماه گذشته اداره فدرال ICA که بر هویت، شهروندی، گمرک و امنیت بنادر نظارت می‌کند، بخشنامه‌ای پیرامون تغییرات جدید به اداره‌ی هواپیمایی کشوری (General Civil Aviation Authority) ارائه کرد که طبق آن شرکت‌هایی هواپیمایی می‌توانند تنها با بررسی شماره پاسپورت و کارت امارات آی‌دی، وضعیت اقامت مسافران را تایید کنند.

از 16 مه، آی‌دی کارت‌ها رسماً جایگزین برچسب‌های ویزای اقامت در امارات، به غیر از دبی، شده‌اند.

از این پس برچسب ویزا همراه با اطلاعات اقامت فرد در پاسپورت او آورده نشده و در عوض این اطلاعات در امارات آی‌دی دخیره می‌شود.

همچنین از این پس در موارد درخواست صدور یا تمدید اقامت و آی‌دی، از خدمات فرم یکپارچه استفاده خواهد شد.

مقامات تصریح کردند که خدمات جداگانه‌ی اقامت (صدور/تمدید) تنها برای افرادی که در حال حاضر یک درخواست آی‌دی جداگانه در جریان دارند در دسترس خواهد بود، و ذکر کردند که این خدمات برای دوره‌ی محدودی برپا هستند.

هر چند در دبی، به این دو درخواست همچنان به صورت مجزا و طبق روال پیشین رسیدگی خواهد شد.

هدف این کار توسعه خدمات ارائه شده به مشتریان و بالا بردن میزان رضایتشان است.

هم‎اکنون امارات آی‌دیِ صادره برای افراد خارجی مقیم امارات، جایگزینی برای اثبات اقامتشان به حساب می‌آید.

اداره ICA همچنین نشان داد که اپلیکیشن هوشمند آن امکان دریافت کپی الکترونیکی کارت شناسایی جهت سهولت استفاده در زمان مورد نیاز را فراهم می‌کند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل