4 میلیون مسافر برای دبی از ابتدای امسال

4 میلیون مسافر برای دبی از ابتدای امسال

تعداد مسافران دبی امسال به تعداد سال 2019 می‌رسد

عصام کاظم، مدیرعامل بخش گردشگری دبی پیشبینی می‌کند که تعداد توریست‌های این شهر تا پایان 2022 به آمار سال 2019 نزدیک‌تر شود.

او گفت: “احتمالا تا پایین امسال یا اوایل سال بعد، شاهد واقع‌گرایانه‌تر شدن آمار نسبت به زمان سقوط آن‌ها از زمان پاندمی خواهیم بود.”

دبی از ژانویه تا مارس 2022 پذیرای نزدیک به 4 میلیون مسافر بین‌المللی بوده است، در حالی که در همین بازه در سال گذشته، این رقم تنها به 1.27 میلیون می‌رسید. این آمار نشان‌دهنده‌ی رشد کلان 214 درصدی است.

کاظم گفت: “وقتی باقی بازارهای گردشگری در جهان نیز دوباره به ظرفیت‌های کامل خود بازگردند، اوضاع بهتر هم خواهد شد.”

گردشگری دبی قصد دارد 25 درصد از مسافرین بین‎المللی که برای اولین بار به دبی می‌آیند را مجاب کند تا طی 12 ماه پس از اولین بازدید خود، دوباره به دبی سفر کنند.

دبی که یکی از اولین مقاصد گردشگری بود که در سال 2020 دوباره فعالیت خود را شروع کرد، از تنوع بخشیدن به بازارهای مبدا خود سود بسیاری برده است.

افزایش اخیر موارد ابتلا در چین و ژاپن نگرانی‌هایی را در مورد بازگشت به محدودیت‌های شدیدتر سفر در سراسر جهان ایجاد کرده است. کاظم در این‌باره گفت: “چنین چیزهایی قابل پیشبینی نیستند. حتی شیوع این پاندمی نیز کل جهان را غافلگیر کرد. اما آنچه میدانیم این است که مدیریت دبی از عهده هر مسئله‌ای بر آمده و در اولین فرصت از موقعیت‌های موجود بهره می‌برد.”

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل