اخبار امارات

افزایش 60 درصدی قیمت املاک لوکس دبی

در 12 ماه گذشته، دبی شاهد رشد قیمت املاک درجه یک بوده است

افزایش قیمت ۶۰ درصدی املاک درجه‌ یک دبی در ۱۲ ماه اخیر
رونق بازار املاک دبی و افزایش سرمایه‌گذاری‌های خارجی به بالا رفتن ۶۰ درصدی قیمت‌ها در ۱۲ ماه گذشته در مناطق درجه یک مانند پالم جمیرا، امارات هیلز و جمیرا بی آیلند منجر شده. همچنین در سال ۲۰۲۱ رکورد فروش ۹۳ خانه با قیمت بالای ۱۰ میلیون دلار به ثبت رسید. به‌طور کلی قیمت خانه در دبی در سال گذشته ۱۰.۶ درصد و در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ ۲.۶ درصد افزایش داشته که از سال ۲۰۱۵ به بعد بی‌سابقه‌ست. گفته می‌شود واکنش دولت به شرایط پاندمی همراه با میزبانی تاثیر گذار نمایشگاه جهانی Expo، باز شدن دوباره‌ی درهای دبی به‌روی مسافران و حفظ جایگاه جهانی این شهر منجر به این افزایش قیمت شده است.
با پر شدن بهترین مناطق دبی، انتظار می‌رود روند صعودی قیمت ویلا ادامه پیدا کند. پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی جدید که تنها یک چهارم آن‌ها ویلا هستند، ساخته شود. همچنین ۵۰ هزار واحد مسکونی نیز در باقی‌مانده‌ی سال ۲۰۲۲ به بهره‌برداری خواهند رسید.

⁦ رونق بازار املاک دبی در سال 2022

از آن‌جا که بخش املاک و مستغلات دبی شاهد تسلط بازار ثانویه در سه ماهه اول سال بود، سرمایه گذاران املاک در بریتانیا، ایتالیا و فرانسه 10 جایگاه برتر در لیست سرمایه‌گذاران خارجی در دبی را به خود اختصاص دادند.

بازار احیا شده‌ی املاک در این امارت، با مجموع 20539 معامله به ارزش به ارزش 55.5 میلیارد درهم، رکورد بیشترین معامله از سال 2010 را به ثبت رساند.

سرمایه‌گذاران هند و پاکستان نیز در کنار سرمایه‌گذاران و خریداران در کانادا، در طول آن دوره سه ماهه، سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در املاک دبی انجام دادند. سرمایه‌گذاران روسیه، لبنان و چین در بین سه کشور دیگری بودند که در 10 جایگاه برتر لیست قرار داشتند.

با استناد به داده‌های رسمی، زوم پراپرتی اینسایتس گفت که طی دوره بازار ثانویه بر بخش املاک و مستغلات تسلط داشته و حدود 58 درصد از کل معاملات فروش را تشکیل می‌داده، در حالی که 42 درصد باقی‌مانده فروش در بازار اولیه به ثبت رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا