اخبار امارات

بازار املاک لوکس دبی در سال 2023 در جهان پیشگام شده است

دبی در سال ۲۰۲۳ به بهترین بازار املاک لوکس تبدیل شده است

دبی در سال ۲۰۲۳ با تبدیل شدن به بازار پیشگام املاک لوکس در جهان تاریخ‌ساز شد. بازار املاک دبی در شش ماه نخست این سال نزدیک به ۸۵۰ میلیون دلار (۳.۱ میلیارد درهم) از واحد‌های مسکونی لوکس با قیمت ۱۰ میلیون دلار به بالا درآمدزایی کرد و از این حیث شهرهایی مانند لندن، نیویورک و پاریس را پشت سر گذاشت.

بازار املاک دبی بین ماه‌های ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۳ شاهد ۱۷۶ مورد خرید و فروش املاک لوکس با قیمت بالای ۱۰ میلیون درهم بود که بین آن‌ها مواردی همچون پنت‌هاوس ۱۱۱ میلیون دلاری (۴۱۰ میلیون درهمی) در بولگاری لایت‌هاوس جمیرا بی آیلند به چشم می‌خورد.

افزایش توجه جهانی به دبی باعث رونق بازار پیش‌فروش املاک نیز شده است و در نیمه‌ی اول ۲۰۲۳ سهم آن را به ۵۰ درصد کل معاملات املاک رسانده است. با افزایش تقاضا قیمت فروش املاک مسکونی در دبی نیز به‌صورت میانگین ۱۷ درصد افزایش داشته که این میزان در املاک لوکس بیشتر می‌باشد.

طبق آمار شرکت املاک Allsopp & Allsopp، در شش ماه گذشته برای هر ملکی که برای فروش گذاشته شده به‌صورت میانگین ۴ خریداری احتمالی رقابت داشته‌اند که باعث شده میانگین قیمت فروش با نزدیک به ۱۰ درصد افزایش به ۳.۶ میلیون درهم برسد.

در شش ماه اول سال ۲۰۲۳ همچنین بازار دبی شاهد ارزش کل معاملات برابر با ۴۸.۴۶ میلیارد دلار (۱۷۸ میلیارد درهم) بود که نسبت به نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۲ میزان ۵۵ درصد افزایش داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا