اخبار امارات

قیمت ویلا های ساحلی دبی همچنان افزایش خواهد یافت

قیمت ویلاهای ساحلی دبی همچنان به دلیل کمبود عرضه افزایش خواهد یافت.

کارشناسان املاک می‌گویند قیمت ویلاهای ساحلی در دبی به دلیل کمبود عرضه نسبت به تقاضا به افزایش ادامه خواهد داد در حالی که آپارتمان‌ها به سطح ثابتی از قیمت نزدیک می‌شوند.

در دوران پس از کرونا، قیمت املاک ساحلی دبی شاهد افزایش بی‌سابقه‌ای بود و در مناطق برتر مانند پالم جمیرا، بلوواترز آیلند و جمیرا بی آیلند بیش از دوبرابر شد.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین سواحل دبی

 

به‌ نقل از کارشناسان املاک، در مقایسه‌ی افزایش قیمت ویلاها و آپارتمان‌های پالم جمیرا در یک سال گذشته، الگوهای متناقضی وجود دارد. ویلاها شاهد افزایش چشم‌گیر ۳۰ درصدی در قیمت متراژی بوده‌اند که نشانگر رشد شگفت‌انگیز در بازه‌ی کوتاه زمانی می‌باشد. از سوی دیگر قیمت آپارتمان‌ها افزایش نسبتاً ناچیز ۲ درصدی داشته است. این داده‌ها نشان می‌دهد که ممکن است آپارتمان‌ها به سطح ثابتی از قیمت برسند و ارزش بازاری آن‌ها احتمالاً ثابت خواهد شد. در مقابل به دلیل کمبود عرضه نسبت به تقاضا، ویلاها همچنان جا برای افزایش قیمت پیش از ثابت شدن آن دارند.

در همین حال ابرپروژه‌ی در حال ساخت پالم جبل علی که یک منطقه ساحلی بزرگ است نیز در سال‌های آینده به عنوان یک دارایی تبلیغاتی باارزش برای دبی عمل می‌کند و با پتانسیلی که برای تبدیل به یک شهر مستقل دیگر در داخل دبی دارد، سرمایه‌گذاران را از سراسر جهان جذب خواهد کرد.

برای مقایسه‌ی قیمت املاک ساحلی در دبی، املاک بلوواترز آیلند در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۰ به‌طور میانگین حدودا ۲ هزار درهم به ازای هر اسکورفیت قیمت داشتند در حالی که این میزان در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۳ به نزدیکی ۴ هزار درهم به ازای هر اسکورفیت رسید.

همچنین میانگین قیمت در بیچ ویستا پیش از پاندمی حدود ۱.۹ هزار درهم به‌ازای هر اسکورفیت بود اما در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری به آستانه‌ی ۳.۹ هزار درهم به ازای هر اسکورفیت رسید.

با این حال کارشناسان املاک می‌گویند قیمت املاک دبی همچنان به‌صرفه است و با اینکه قیمت املاک در مناطق مهم شهر در سال‌های آینده کاهش نخواهد یافت، بعید است که شاهد افزایش چشم‌گیری بیش از قیمت کنونی باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا