اخبار امارات

دبی زیباترین شهر جهان در شب نام گرفت

دبی و ابوظبی در بین زیباترین شهرهای جهان در شب

امارات پیش از این نیز در سال جاری عناوین برجسته‌ای دریافت کرده و حالا، وبسایت Travelbag دبی را در رتبه‌ی نخست زیباترین شهرهای جهان در شب قرار داده است. ابوظبی نیز در فهرست ۱۰ شهر زیبای جهان در شب جای گرفت.

در این مطالعه طولانی‌مدت که بر اساس پست‌های اینستاگرام صورت گرفت، دبی نزدیک ۲۶ هزار پست با هشتگ «#dubaiatnight» (دبی در شب) دریافت کرد. این پست‌ها زیبایی بی‌نظیر دبی بعد از غروب آفتاب را نشان می‌دهند که در آن آسمان‌خراش‌ها و برج‌های متعدد آسمان شب را روشن می‌کنند. پایتخت امارات نیز در این فهرست در رتبه‌ی ۹ قرار گرفت.

وبسایت Travelbag بخشی از dnata، یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان خدمات هواپیمایی و مسافری در جهان است. در این مطالعه همچنین آلودگی نوری و سطح ایمنی نیز لحاظ شد و ۱۴۶ شهر جهان در آن مورد مطالعه قرار گرفتند.

۱۰ شهری که در فهرست زیباترین شهرهای جهان در شب قرار گرفتند عبارتند از:
۱) دبی، امارات
۲) توکیو، ژاپن
۳) سنگاپور
۴) مسقط، عمان
۵) نیویورک، امریکا
۶) هیروشیما، ژاپن
۷) کیوتو، ژاپن
۸) سیدنی، استرالیا
۹) ابوظبی، امارات
۱۰) تایپه، تایوان

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که دبی نمره‌ی ۵۲.۸ از ۱۰۰ را برای آلودگی نوری و صوتی دریافت کرد و ابوظبی نیز نمره‌ی ۴۸.۲ را کسب کرد. از لحاظ سطح ایمنی، دبی نمره‌ی ۸۳.۱ از ۱۰۰ را دریافت کرد و ابوظبی با ۸۴.۶ از ۱۰۰ کمی بالاتر ایستاد.

دبی همچنین در شاخص GPCI که توسط بنیاد یابود موری ژاپن منتشر می‌شود، برای سومین سال پیاپی به عنوان پاکیزه‌ترین و امن‌ترین شهر جهان انتخاب شد. این شهر پیش از این عنوان سومین شهر امن جهان برای بانوان مسافر تنها، محبوب‌ترین مقصد مسافرتی جهان در سال ۲۰۲۲، و امن‌ترین شهر جهان برای پیاده‌روی شبانه را دریافت کرده بود.

در یک مطالعه دیگر که در ابتدای سال توسط Numbeo انجام شد، ابوظبی برای ششمین سال پیاپی امن‌ترین شهر از بین ۴۱۶ شهر جهان لقب گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا