اخبار امارات

جعل کارت بانکی و اعتباری دبی تا 2 میلیون درهم جریمه دارد

تا ۲ میلیون درهم جریمه برای جعل یا کپی کارت بانکی

امارات قوانین واضح و سخت‌گیرانه‌ای علیه جرائم سایبری دارد و جریمه‌های مختلف آن شامل حبس طولانی و جریمه‌ی نقدی تا ۳ میلیون درهم می‌شود. دادسرای عمومی دبی روز یکشنبه ساکنین را درباره‌ی مجازات جعل یا بازسازی کارت اعتباری (کردیت یا دبیت) آگاه کرد.

این اداره با یک پست در حساب‌ شبکه‌های اجتماعی خود مجازات دستکاری هر گونه روش پرداخت الکترونیک با استفاده از فناوری و برنامه‌های کامپیوتری را مشخص کرد.

طبق قانون مبارزه با شایعات و جرائم سایبری، فردی که کارت اعتباری از نوع کردیت یا دبیت، یا هر گونه وسیله‌ی پرداخت الکترونیک با استفاده از فناوری اطلاعات و سایر ابزارهای کامپیوتری را جعل کند، از آن کپی تقلبی بسازد یا به‌صورت غیرقانونی از اطلاعات و داده‌های آن استفاده کند، با حبس و یا جریمه‌ی نقدی حداقل ۵۰۰ هزار درهم و حداکثر ۲ میلیون درهم و یا هر دوی این موارد روبه‌رو خواهد شد.

به‌گفته‌ی دادسرای عمومی امارات، هر فردی که دست به جعل مدارک الکترونیک بزند طبق بند ۱۴ قانون فدرال شماره ۳۴ مصوبه سال ۲۰۲۱ مجازات خواهد شد. هر کسی که مدارک الکترونیک فدرال یا دولتی یا مربوط به سایر نهاد‌های دولتی را دستکاری کند نیز به حبس موقت و پرداخت جریمه‌ی ۱۵۰ هزار تا ۷۵۰ هزار درهم محکوم خواهد شد.

در صورت دستکاری مدارک مربوط به نهادهای غیردولتی نیز مجازات آن بازداشت و جریمه‌ی نقدی بین ۱۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار درهم خواهد بود.

پلیس دبی به افراد درباره‌ی دسترسی غیرقانونی به سیستم‌های اطلاعاتی نهادهای دولتی هشدار داده است. طبق بند ۳ قانون فدرال شماره ۳۴ مصوبه سال ۲۰۲۱ برای مبارزه با شایعات و جرائم سایبری، مجازات این تخلف حبس موقت و پرداخت جریمه‌ی نقدی بین ۲۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار درهم خواهد بود. طبق این قانون، هر فردی که به‌صورت غیرقانونی به یک وبسایت، سیستم اطلاعات الکترونیک، شبکه‌ی اطلاعاتی یا هرگونه وسیله‌ی فناوری اطلاعاتی مربوط به نهادهای دولتی دسترسی پیدا کند مجازات می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا