اخبار امارات

343 مرگ در اثر تصادف جاده ای در سال 2022 در امارات

10 درصد کمتر از سال قبل

۳۴۳ مرگ در اثر تصادف جاده‌ای در سال ۲۰۲۲، ۱۰ درصد کمتر از سال قبل

طبق داده‌های منتشر شده توسط وزارت داخله‌ی امارات، تعداد مرگ‌ومیر در اثر تصادفات جاده‌ای در امارات در سال ۲۰۲۲ کاهش یافت اما تعداد جراحات و تصادفات جاده‌ای پرخطر در سال گذشته افزایش یافته است.

طبق گزارش این وزارتخانه درباره‌ی آمار ایمنی جاده‌ها در سال ۲۰۲۲، سال گذشته ۳۴۳ مورد مرگ در جاده‌های امارات ثبت شد که نسبت به ۳۸۱ مورد مرگ‌ومیر در سال ۲۰۲۱ میزان ۱۰ درصد کاهش داشته است. این آمار در مقایسه با روند طولانی‌مدت چشم‌گیر است زیرا در سال ۲۰۰۸ امارات بیش از ۱۰۰۰ مورد مرگ‌ومیر در اثر تصادفات جاده‌ای گزارش داد که در سال ۲۰۲۲ نسبت به آن زمان این تعداد ۶۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

با این‌حال در تعداد تصادفات جاده‌ای پرخطر و جراحات امارات شاهد افزایش بوده است. سال گذشته ۵۰۴۵ نفر در تصادفات جاده‌ای مجروح شدند که نسبت به ۴۳۷۷ نفر در سال ۲۰۲۱ میزان ۱۵ درصد افزایش داشته است. تعداد تصادفات جاده‌ای پرخطر نیز از ۳۴۸۸ مورد در سال ۲۰۲۱ به ۳۹۴۵ مورد در سال ۲۰۲۲ افزایش پیدا کرده است.

جوانان زیر ۳۰ سال بیشترین قربانیان این تصادفات بوده‌اند و ۴۱ درصد موارد مرگ‌ومیر و ۵۳ درصد موارد جراحات را تشکیل می‌دهند.

رانندگی بی‌احتیاط، انحراف ناگهانی از مسیر، عدم رعایت فاصله با خودرو جلویی، رانندگی تحت تاثیر مواد ممنوعه، بی‌توجهی و عدم تمرکز پنج دلیل اصلی تصادفات رانندگی هستند و مسئول ۶۵ درصد موارد مرگ‌ومیر و ۵۷ درصد موارد جراحات می‌باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا