اخبار امارات

چگونگی انتقال ملک در دبی

آیا انتقال ملک در دبی به اعضای خانواده هزینه دارد؟

بر این فرض که صاحب ملکی در دبی بوده و قصد داشته باشید آن را به نام اعضای خانواده درجه یک خود کنید، مفاد مصوبه شورای اجرایی، شماره 30 سال 2013 و در توافق با اداره هزینه‌های اراضی، قابل اعمال خواهد بود.

اداره اراضی دبی تنها هزینه ثبت واگذاری ملک را دریافت میکند، نه مالیات. این مطابق با ماده 2 مصوبه هزینه‌های اداره اراضی در سال 2013 می‌باشد، که به این شرح است: “به موجب این مصوبه، هزینه‌های ثبت واگذاری املاک در دفتر ثبت املاک، از جمله موارد مربوط به اموال تکمیل‌شده، در حال ساخت یا خارج از طرح، و همچنین هزینه‌های خدمات ارائه‌شده توسط این اداره، طبق آن‌چه در جدول آورده شده، تصویب شده است.”

هر فردی که در دبی صاحب ملک است، میتواند ضمن پرداخت مبلغی معادل 0.125 درصد از ارزش ملک به اداره املاک و مستغلات دبی، ملک مذکور را به عنوان هدیه به اعضای خانواده درجه یک خود واگذار کند. این هزینه‌ کمتر از 2000 درهم نخواهد بود.

علاوه بر این، بر اساس ماده 3 مصوبه هزینه‌های اداره زمین دبی در سال 2013، “در هنگام پرداخت هزینه های مقرر طبق ماده 2 این مصوبه، موارد زیر اعمال می‌شود:

” جز در مواردی که به نحو دیگری توافق شده باشد، هزینه‌های ثبت قراردادهای توسعه و استفاده از زمین شخصی دیگر، قراردادهای واگذاری اموال غیرمنقول متعلق به یک وارث به سایر ورثه، هدایا، وصایا، رهن، تبدیل بدهی، اهدا به خانواده (وقف خانوادگی)، و ثبت حقوق وراث مستاجرین، به شخصی که حقوق مربوطه به او انتقال داده شده، پرداخت میشود.”

بر اساس مفاد قانونی ذکر شده، می‌توانید با پرداخت 0.125 درصد از ارزش ملک یا 2000 درهم (هر کدام که بیشتر باشد) به اداره املاک و مستغلات دبی، ملکی را به اعضای خانواده درجه یک خود مانند والدین، همسر یا فرزندان هدیه دهید. هر چند، اگر قصد دارید ملک را به اعضای خانواده درجه یک یا اشخاص دیگر و یا شرکت‌ها بفروشید، باید 4 درصد از ارزش قرارداد فروش را بپردازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا