اخبار امارات

علاقه مندی افرادی خارجی برای بازنشستگی در امارات

اکثر افراد خارجی مقیم امارات دوست دارند در این کشور بازنشسته شوند

طبق مطالعه‌ای که National Bonds روز سه‌شنبه منتشر کرد، ۳۷ درصد یعنی بیش از یک سوم افراد خارجی مقیم امارات دوست دارند در این کشور بازنشسته شوند و به همین دلیل در جستجوی راه‌هایی برای افزایش درآمد خود هستند تا آینده‌ی خود را در این کشور تامین کنند.

محمد قاسم آل علی، مدیرعامل نشنال باندز، می‌گوید به دلیل معرفی ویزای طلایی و ویزای بازنشستگی، افراد بیشتری قصد بازنشستگی در امارات را دارند.

در این مطالعه که بیش از ۲۰۰۰ نفر از اتباع خارجه و ساکنین امارات در آن شرکت کردند، مشخص شد که تنها هشت درصد این افراد قصد دارند برای بازنشستگی به کشور خود بازگردند و هشت درصد دیگر نیز قصد دارند در کشور رویایی خود بازنشسته شوند. سایرین نیز هنوز درباره‌ی بازنشستگی تصمیم نگرفته‌اند.

 

بیشتر بخوانید: شرایط دریافت ویزای بازنشتگی امارات

 

طبق شاخص پس‌انداز نشنال باندز، ۸۴ درصد ساکنین امارات معتقدند داشتن یک صندوق پس‌انداز اضطراری مهم است و بیشتر آن‌ها قصد دارند پول پس‌انداز کنند تا صاحب کسب‌وکار شوند، خانه بخرند و تحصیلات خود یا فرزندانشان را تامین کنند.

گفته می‌شود میزان استقبال از صندوق‌های پس‌انداز اضطراری در دوران پس از کرونا افزایش یافته زیرا افراد می‌خواهند برای شرایط غیرمترقبه و از دست دادن شغلشان آماده باشند.

حجم پس‌انداز در اختیار نشنال باندز بعد از دوران پاندمی به‌طور چشم‌گیری افزایش یافت. صندوق این سازمان در پایان سال گذشته از ۸ میلیارد درهم به ۱۳ میلیارد درهم رسید و اکنون ۱۴ میلیارد درهم می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا