اخبار امارات

پاسپورت امارات، دوازدهمین پاسپورت قدرتمند دنیا شد

گذرنامه‌ی امارات ۱۲مین گذرنامه‌ی قدرتمند جهان: شهروندان امارات می‌توانند بدون ویزا به ۱۷۹ کشور سفر کنند

گذرنامه‌ی امارات همچنان قدرتمند‌ترین گذرنامه در منطقه است و رتبه‌ی جهانی آن نیز سه پله بالاتر رفته است. این گذرنامه دوازدهمین گذرنامه‌ی قدرتمند در جهان است.

طبق شاخص گذرنامه‌ی هنلی که روز سه‌شنبه منتشر شد، دارندگان گذرنامه‌ی امارات می‌توانند بدون نیاز به دریافت ویزا پیش از پرواز به ۱۷۹ کشور سفر کنند که نسبت به سال گذشته ۳ کشور به این فهرست اضافه شده‌اند.

امارات از سال ۲۰۱۳ تعداد ۱۰۷ کشور را به فهرست کشورهای بدون نیاز به ویزا اضافه کرده که باعث شده ۴۴ پله در رتبه‌بندی در ۱۰ سال گذشته بالا برود و از رتبه‌ی ۵۶ به رتبه‌ی ۱۲ در جهان برسد. بیشترین صعود را بعد از امارات کلمبیا داشته که ۲۸ پله صعود کرده و اکنون در رتبه‌ی ۳۷ جهان است.

بین کشورهای GCC، بعد از امارات، کشورهای قطر با رتبه‌ی ۵۲، کویت با رتبه‌ی ۵۴، بحرین با رتبه‌ی ۵۹، عمان با رتبه‌ی ۶۰ و عربستان سعودی با رتبه‌ی ۶۱ قرار گرفتند.

در سایر کشورهای جهان نیز ژاپن بعد از پنج سال رتبه‌ی نخست را به سنگاپور داد. گذرنامه‌ی سنگاپور قدرتمندترین گذرنامه‌ی جهان است و دارندگان آن می‌توانند به ۱۹۲ مقصد از ۲۲۷ مقصد جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

آلمان، ایتالیا و اسپانیا همگی با ۱۹۰ مقصد بدون ویزا به رتبه‌ی دوم صعود کردند و ژاپن همراه شش کشور دیگر یعنی اتریش، فنلاند، فرانسه، لوکزامبورگ، کره‌ی جنوبی و سوئد با ۱۸۹ کشور بدون ویزا، در رتبه‌ی سوم قرار گرفتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا