اخبار امارات

چگونه فرد هندی ساکن دبی از شستن ماشین به میلیونر شدن رسید

دبی با داستان‌های از فرش به عرش رسیدن نا‌آشنا نیست و یکی از این داستان‌ها، داستان فرد هندی ساکن دبی ویگنش ویجایکومار است که در زمان نوجوانی ماشین می‌شست و اکنون خودش ۱۴ خودرو لوکس و میلیون‌ها درهم ثروت دارد.

او کلکسیونی از خودروهای لوکس مانند فراری، رولزرویس، بنتلی کانتیننتال GT، بنتلی فلاینگ اسپر، رنج‌روور، کادیلاک اسکالادا، مرسدس ویانو، لینکلن اوییتر، می‌بک، بی‌ام‌و، مرسدس بنز و نیسان دارد.

این فرد اهل کرالا در جنوب هند که بنیان‌گذار و مدیر عامل گروه شرکت‌های متعددی است همچنین یک یات لوکس، ۶۸ اسب و چندین مزرعه در سراسر جهان دارد. بیش از ۷۰۰ نفر تحت نظر او در شرکت‌های مختلف فعال در حیطه‌هایی مانند املاک، هتل‌، پرداخت الکترونیک، اجاره‌ خودرو، منابع انسانی و مشاوره‌ی حقوقی و تجاری در کار حال هستنند.

او می‌گوید مسیر کارآفرینی‌اش از سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درهمی و خریدن یک سطل، سه حوله و یک پولیش آغاز شد. او در زمان نوجوانی باید به‌صورت پاره‌وقت کار می‌کرد تا بتواند بدهی‌های پدرش را بپردازد. پدر او در دبی مشغول به کار بود که با ضرر و بدهی بزرگی روبه‌رو شد، بنابراین آقایی ویجایکومار به دبی رفت تا به پدرش کمک کند.

اما کار از ۹ صبح تا ۵ عصر برای تسویه‌ی بدهی‌ها کافی نبود. او در ۱۹ سالگی هر روز از ساعت ۴ صبح شروع به کار می‌کرد، ماشین‌های مختلف را در منطقه‌ی دیره می‌شست و برای هر خودرو ۱۳۰ تا ۱۵۰ درهم می‌گرفت.

او در این زمان در یک اتاق با ۷ نفر دیگر زندگی می‌کرد که با ۱۴ نفر دستشویی مشترک داشت. آقای ویجایکومار می‌گوید همیشه آرزوی خریدن خودرو داشته است اما دلیل اینکه ۱۴ خودرو دارد این است که در آن زمان هفته‌ای ۱۴ خودرو شستشو می‌کرده است.

او با کارهای دیگر در کنار شستن ماشین درآمد ماهانه‌ی خود را به ۹ هزار درهم رساند و با افزایش درآمدش، رویاهایش نیز بزرگ‌تر شد. او در سال ۲۰۰۸ یک کسب‌وکار خدمات تمدید ویزا راه‌اندازی کرد و ماهانه ۶۰۰ تمدید ویزا انجام می‌داد. به دلیل درآمد بالای این کار، آن را به شغل تمام‌وقت خود تبدیل کرد.

در سال ۲۰۱۱ نیز کسب‌وکار دیگری راه انداخت که به گفته‌ی او یک فروشگاه همه‌کاره برای سرمایه‌گذاران و تاجران بود. تا سال ۲۰۱۳، او در فهرست ۵۰ تاجر روبه‌رشد هندی در دبی قرار گرفت. از سایر جوایز او می‌توان به جایزه‌ی طلایی اتاق بازرگانی دبی در سال ۲۰۲۰ و جایزه‌ی کسب‌وکار جوانان در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا