اخبار امارات

برای اجاره آپارتمان ارزان، جمیرا ویلیج سرکل گزینه اول است

طبق گزارش Bayut برای بازار املاک دبی در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳، قیمت اجاره در دبی به روند افزایشی خود ادامه داده و در برخی از مناطق اصلی به ۷۰ درصد افزایش در این بازه رسیده است.

گفته می‌شود دلیل افزایش قیمت املاک دبی حجم بالای تقاضا از سوی مشتریان داخلی و بین‌المللی می‌باشد. طبق داده‌های Bayut، قیمت فروش ویلاها و آپارتمان‌ها در مناطق محبوب در نیمه‌ی اول سال شاهد افزایش ۱۷ درصدی بوده است.

 

بیشتر بخوانید: ارزان ترین مناطق دبی برای اجاره خانه در سال ۲۰۲۳

 

جمیرا ویلج سرکل، جمیرا لیکس تاورز، داماک هیلز و فرجان مناطقی بودند که بیشتر مورد توجه قرار گرفتند، گرچه افراد ثروتمند با دارایی بالای ۱ میلیون دلار به مناطقی مانند دبی مارینا، داون‌تاون دبی، عربین رنچز و دبی هیلز استیت بیشتر علاقه نشان داده‌اند.

مناطق دارای آپارتمان‌های ارزان‌قیمت نیز شاهد افزایش قیمت بوده‌اند و ویلاهای مقرون‌به‌صرفه در مناطق پرتقاضا تا ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. قیمت اجاره‌ی ویلاهای لوکس نیز به طرز چشم‌گیری تا ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

ساکنینی که به دنبال آپارتمان‌های ارزان‌قیمت هستند مناطق جمیرا ویلج سرکل و بر دبی را به عنوان مناطق موردنظر نام برده‌اند. مستاجرانی که ویلا می‌خواستند نیز به مناطقی مانند داماک هیلز ۲ و مردف علاقه نشان دادند.

علاقه‌مندان به اجاره‌ی آپارتمان‌های لوکس سمت دبی مارینا و بیزینس بی رفته و افرادی که دنبال ویلاهای لوکس بودند دبی هیلز استیت و البرشا را انتخاب کرده‌اند.

در بازار فروش املاک، دبی مارینا همچنان یکی از مناطق پرطرفدار برای سرمایه‌گذاران است و میانگین قیمت متراژی فروش ۵.۶ درصد افزایش پیدا کرده است. سرمایه‌گذاران همچنین به مناطقی مانند داون‌تاون دبی، بیزینس بی، پالم جمیرا و جمیرا بیچ رزیدنس علاقه نشان داده‌‌اند.

بین مناطقی که آپارتمان‌های ارزان قیمت دارند، جمیرا ویلج سرکل همچنان گزینه‌ی اول سرمایه‌گذاران است که شاهد افزایش ۴.۹۶ درصدی در قیمت فروش بوده است. سرمایه‌گذارانی که به دنبال آپارتمان مقرون‌به‌صرفه بودند همچنین به جمیرا لیکس تاورز، دبی سیلیکون اویسیس، دبی اسپورتس سیتی و اینترنشنال سیتی توجه کرده‌اند.

توجه به پروژه‌های پیش‌فروش در مناطقی مانند JVC، دبی‌لند و اعمار بیچ‌فرانت ادامه پیدا کرد و برای سرمایه‌گذارانی که دنبال پیش‌خرید املاک لوکس بودند، Alaya در طلال القاف گزینه‌ی اول باقی ماند.

طبق آمار دبی لند دپارتمان، در نیمه‌ی اول سال ۶۰۹۰۰ معامله با ارزش مجموع ۱۷۹.۳ میلیارد درهم ثبت شد. افزایش قیمت در بیشتر مناطق به افزایش تقاضا نسبت داده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا