اخبار امارات

10 رفتار غیر قابل قبول حین رانندگی در امارات

به‌گفته‌ی اداره راه و ترابری دبی (RTA) چه سال‌ها در خیابان‌های امارات رانندگی کرده باشید و چه به تازگی گواهینامه‌ی خود را دریافت کرده باشید، رفتارهایی وجود دارد که باید از آن‌ها خودداری کنید.

این اداره در کتابچه‌ی راهنما برای خودروهای سبک خود می‌گوید: «نحوه‌ی رانندگی ما نشانگر نحوه‌ی تفکر و رفتار ماست. حین رانندگی برخی رفتارهای خطرناک و غیرقابل‌قبول هستند.»

با هم نگاهی به ۱۰ رفتار بیندازیم که حین رانندگی باید از آن‌ها اجتناب کنید:

۱) رانندگی با سرعت بالاتر از حد مجاز که باعث می‌شود زمان برای نشان دادن واکنش و جلوگیری از تصادف وجود نداشته باشد.

۲) عدم رعایت فاصله با خودرو جلویی که باعث می‌شود سایر رانندگان تمرکز خود را از دست بدهند یا آن‌ها را مجاب به تغییر لاین کند که باعث افزایش خطر تصادف می‌شود.

۳) نور بالا زدن یا بوق زدن برای سایر رانندگان که باعث ایجاد تنش بین رانندگان در جاده می‌شود.

۴) عدم رعایت اولویت و صف برای اینکه چند متر جلوتر بروید که باعث آزار سایر رانندگان و بدتر کردن شرایط ترافیک می‌شود.

۵) عدم استفاده از راهنما هنگام تغییر لاین که باعث افزایش خطر تصادف می‌شود زیرا سایر رانندگان آماده‌ی تغییر لاین غیرمنتظره از سمت شما نیستند.

۶) رانندگی کم‌سرعت در لاین سرعت که به اندازه‌ی سرعت غیرمجاز خطرناک است زیرا باعث می‌شود سایر رانندگان در لاین سرعت ترمز بگیرند یا لاین عوض کنند تا از تصادف جلوگیری کنند. فقط برای سبقت گرفتن از لاین سرعت استفاده کنید.

۷) عدم رعایت قوانین اولویت شامل عدم توجه به تابلوهای راه دادن یا توقف، عدم توجه به رفت‌وآمد جاده از جمله سرعت و موقعیت سایر خودروها هنگام ورود به جاده و عدم توجه به حضور عابرین پیاده در خیابان.

۸) افزایش سرعت یا توقف کردن عمدی به صورتی که جلوی رانندگانی که می‌خواهند دور بزنند یا تغییر مسیر بدهند را بگیرد. این باعث ایجاد تنش بین رانندگان می‌شود.

۹) استفاده از تلفن همراه حین رانندگی حتی با هندزفری که باعث کاهش تمرکز روی رانندگی می‌شود و به نوبه‌‌ی خود ممکن است باعث کاهش یا افزایش سرعت، تغییر لاین یا پیچیدن ناگهانی بدون زدن راهنما شود.

۱۰) رانندگی تحت تاثیر الکل یا مواد مخدر. در دبی برای رانندگی تحت تاثیر الکل قوانین سختگیرانه‌ای وجود دارد و ممکن است جریمه شوید، به زندان بروید و گواهینامه‌تان ضبط و خودروتان توقیف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا