تعطیلات عید قربان در امارات

تعطیلات عید قربان در امارات

تاریخ تعطیلی عید قربان در امارات کی خواهد بود؟

پس از این تعطیلات 4 یا 5 روزه (بستگی دارد شنبه و یکشنبه تعطیل بوده باشید یا فقط یکشنبه) به مناسبت عید فطر، کارمندان بخش خصوصی باید برای خستگی در کردن یا رفتن به سفر خارجه تا عید قربان صبر کنند.

تقریبا 70 روز پس از پایان رمضان، روز عرفه دومین روز حج یا زیارت خانه خدا فرا می‌رسد. طبق تقویم اسلامی، این روز با یک جمعه مطابق می‌شود. پیش‌بینی می‌شود 9 ذیحجه 1443 با 8 ژوئیه 2022 مصادف شود.

طبق محاسبات نجومی، تعطیلات آخر هفته طولانی بعدی، روزهای عرفه و قربان را در بر میگیرد و از 9 الی 12 ذیحجه خواهد بود. این بدین معناست که بخش‌های عمومی و خصوصی احتمالا به مدت چهار روز از شنبه 9 جولای تا سه‌شنبه 12 جولای تعطیل خواهند بود.

با شروع سال جدید اسلامی 1444، پیشبینی میشود تعطیلی آن با شنبه، 30 جولای 2022 مصادف شود. اگر شنبه‌ها سر کار میروید، این به معنای یک روز تعطیلی اضافه برایتان خواهد بود.

تولد حضرت محمد (ص) در روز 12 ربیع الاول جشن گرفته میشود. در عربی، این مناسبت با نام عید المولد النبوی شناخته میشود. امسال این روز مصادف با شنبه، 8 اکتبر در تقویم میلادی خواهد بود.

جشن یادبود امارات در 1 دسامبر برگزار میشود و برای کارمندان این کشور تعطیل است. پس از آن نیز در 2 و 3 دسامبر جشن‌های روز ملی برگزار میشود. از آن‌جا که 1 دسامبر یک پنجشنبه خواهد بود، احتمال دارد در این ماه یک تعطیلات 4 روزه در پیش داشته باشید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل