اخبار امارات

امارات از تغییرات اساسی در قوانین بومی‌سازی خبر داد

شرکت ها با 20 تا 49 کارمند، باید حداقل 1 کارمند اماراتی داشته باشند

طبق قوانین جدید طرح بومی‌سازی امارات، کسب‌وکارهای کوچک حالا باید نیروی کار اماراتی استخدام کنند.

شرکت‌هایی که ۲۰ تا ۴۹ نفر پرسنل دارند باید برای اولین بار به حد نصاب استخدام حداقل یک شهروند اماراتی تا سال ۲۰۲۴ و یکی دیگر تا سال ۲۰۲۵ برسند.

این موضوع روز سه‌شنبه توسط وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی امارات اعلام شد.

این شرایط برای شرکت‌های خصوصی در ۱۴ گروه مختلف از جمله املاک، آموزش، ساخت‌وساز و درمان اجرایی می‌شود. پیش از این فقط شرکت‌هایی که ۵۰ نفر پرسنل یا بیشتر داشتند باید به حد نصاب استخدام کارکنان اماراتی می‌رسیدند.

شرکت‌هایی که بین ۲۰ تا ۴۹ نفر پرسنل دارند اگر نتوانند تا سال ۲۰۲۴ حداقل یک نیروی کار اماراتی استخدام کنند با ۹۶ هزار درهم جریمه مواجه خواهند شد. این جریمه برای شرکت‌هایی که تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۲ اماراتی استخدام نکنند به ۱۰۸ هزار درهم خواهد رسید.

پیش از این فقط شرکت‌هایی که ۵۰ نفر پرسنل یا بیشتر داشتند مشمول طرح اماراتی‌سازی بودند و و شرکت‌های مناطق آزاد از این قانون معاف بودند. هنوز مشخص نیست که در قانون جدید برای کسب‌وکارهای کوچک نیز شرکت‌های منطقه‌ی آزاد از این موضوع معاف هستند یا خیر.

گروه‌هایی که مشمول قانون جدید می‌شوند عبارتند از اطلاعات و ارتباطات، امور مالی و بیمه، املاک، امور حرفه‌ای و فنی، خدمات مدیریتی و پشتیبانی، هنر و سرگرمی، معادن، صنایع تحول‌آفرین، آموزش، درمان و خدمات اجتماعی، ساخت‌وساز، فروش خرده و عمده، حمل‌ونقل و انبارداری، هتل‌داری و خدمات اقامت.

جمعه‌ی گذشته مهلت شرکت‌های خصوصی با ۵۰ نفر پرسنل یا بیشتر برای استخدام حداقل ۳ درصد نیروی کار اماراتی بود. در ماه فوریه اعلام شد که این شرکت‌ها باید درصد کارکنان اماراتی خود را هر ۶ ماه ۱ درصد افزایش دهند. تا پایان امسال این شرکت‌ها باید به ۴ درصد نیروی کار اماراتی، تا پایان ۲۰۲۴ به ۶ درصد و تا پایان ۲۰۲۶ به ۱۰ درصد نیروی کار اماراتی دست پیدا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا