اخبار امارات

طرح آزمون یک‌روزه پلیس شارجه برای گواهینامه‌ی رانندگی در امارات

دپارتمان مجوز دهی به رانندگان و وسایل نقلیه اداره کل پلیس شارجه روز سه‌شنبه طرح پیشتازانه‌ای برای برقراری امکان «آزمون یک‌روزه» آغاز کرد.

گروه هدف این طرح سربازان خدمت کشوری و فارغ‌التحصیلان دبیرستان هستند.

در این طرح آزمون ابتدایی و آزمون شهری برای دریافت گواهینامه‌ی رانندگی در یک روز انجام می‌شود و دیگر لازم نیست متقاضیان چندین روز مراجعه نمایند.

این طرح امروز سه‌شنبه ۱۱ جولای آغاز شده و تا آخر سپتامبر امسال ادامه خواهد داشت. بدین‌ترتیب متقاضیان می‌توانند تمام مراحل را در زمان بسیار کوتاه که از یک روز بیشتر نخواهد شد انجام دهند. این کار در دو مرحله‌ی الکترونیک و حضوری انجام می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: رانندگی در دبی، راهنمای تازه‌واردان برای اخذ گواهینامه‌

 

مرحله‌ی اول به صورت الکترونیک و بدون نیاز به حضور شخصی است و از طریق اپلیکیشن وزارت داخله (MOI) انجام می‌شود که شامل باز کردن پرونده برای صدور گواهینامه‌ی جدید و حضور در کلاس‌های نظری می‌باشد.

بعد از پذیرش در آزمون نظری الکترونیک، برای ورود به مرحله‌ی بعد نیاز به جلسات آموزش عملی است. پیش از آزمون عملی، متقاضیان باید طبق شرایط آموزشی لازم مطابق با الزامات موسسات آموزش رانندگی عمل کنند.

آزمون نهایی که شامل آزمون ابتدایی و آزمون شهری است، در یک روز انجام می‌شود. پلیس شارجه از سربازان خدمت کشوری و فارغ‌التحصیلان دبیرستان دعوت کرده که از این طرح استفاده کنند تا در زمان کوتاه‌تری گواهینامه‌ی خود را دریافت کنند.

موسسه رانندگی شارجه (SDI) تا کنون به بیش از ۹ هزار دانش‌آموز در مدارس شارجه پیام فرستاده و این موضوع را اطلاع داده است. این موسسه همچنین ۱۵ درصد تخفیف برای پکیج‌های آموزشی مخصوص فارغ‌التحصیلان دبیرستان ارائه می‌دهد که تا آخر سپتامبر پابرجاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا