اخبار امارات

5 تخلف در شبکه های اجتماعی با جریمه تا 1 میلیون درهم

1 میلیون درهم جریمه برای تخلف از قوانین شبکه‌های اجتماعی امارات – ۵ قانون که باید بدانید

افراد در امارات باید حین انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی به قوانین مقررات جرائم سایبری امارات و دستورات ادارات مربوطه پایبند بمانند. به طور کلی امارات فرصت‌های بزرگی برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در اختیار افراد قرار می‌دهد. اما مطابق قانون جرائم سایبری امارات، افراد باید از این پلتفرم‌ها مسئولانه استفاده کنند. این شامل چند قانون ابتدایی زیر می‌شود:

  • از هر گونه توهین یا انتشار محتوای توهین‌آمیز که اسلام یا سایر ادیان شناخته‌شده را هدف قرار می‌دهد خودداری کنید. طبق بند ۳۷ قانون جرائم سایبری، این تخلفات ممکن است به حبس تا ۷ سال و جریمه‌ی نقدی از ۲۵۰ هزار درهم تا ۱ میلیون درهم منجر شود.
  • از انتشار محتوایی که به زنان و کودکان آسیب می‌زند، از جمله قاچاق انسان، پورنوگرافی، روسپی‌گری و اعمال خلاف اخلاق عمومی خودداری کنید. طبق بند ۳۲ تا ۳۴ قانون جرائم سایبری، این تخلفات ممکن است به ۱ تا ۵ سال حبس و جریمه‌ی نقدی از ۲۵۰ هزار درهم تا ۱ میلیون درهم منجر شود.
  • از انتشار هرگونه محتوا علیه دولت یا سازمان‌های دولتی، رژیم حاکم، نمادها و نظام سیاسی امارات و سایر کشورها خودداری کنید. طبق بند ۲۰ تا ۲۸ قانون جرائم سایبری، این تخلفات بسیار جدی گرفته می‌شوند.
  • از انتشار عکس، ویدیو یا کامنت در شبکه‌های اجتماعی که به حریم خصوصی و زندگی شخصی افراد تجاوز می‌کنند خودداری کنید. طبق بند ۴۴ قانون جرائم سایبری، این تخلفات به حداقل ۶ ماه زندان و جریمه‌ی نقدی ۱۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار درهم منجر می‌شود.
  • از انتشار هرگونه محتوا علیه فرهنگ و میراث امارات و همچنین شایعات و خبرهای کذب خودداری کنید. اطلاعات محرمانه‌ی مربوط به دولت یا تحقیقات قضایی را افشا نکنید و از تبلیغاتی که برخلاف قوانین حاکم و اخلاق عمومی هستند بپرهیزید.

اگر قصد دارید که اینفلوئنسر شبکه‌های اجتماعی شوید و برای تبلیغات پول دریافت کنید، باید ابتدا از شورای ملی رسانه یا سایر نهادهای مسئول در امارات مجوز دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا