اخبار امارات

آیا افراد زیر ۱۸ سال می‌توانند در تابستان در امارات مشغول به کار شوند؟

سوال: پسرم زیر ۱۸ سال دارد و ویزای او در امارات تحت اسپانسرشیپ من است. آیا او می‌تواند در تعطیلات تابستان مشغول به کار شود؟ مقررات درباره‌ی مجوز کار و سایر مدارک چگونه است؟

پاسخ: طبق قوانین امارات، در امارات افراد بین ۱۵ تا ۱۸ سال با رضایت والدین یا سرپرست خود می‌توانند به شرط دریافت گواهی سلامت پزشکی از ادارات مربوطه در امارات، مشغول به کار شوند.

ساعت کاری این نوجوانان نباید از ۶ ساعت در روز بیشتر باشد و باید یک یا چند وقت استراحت در میان ساعات کاری خود داشته باشد که مجموع آن‌ها به ۱ ساعت برسد. وقت‌های استراحت باید به گونه‌ای باشد که فرد بیشتر از ۴ ساعت پیاپی کار نکند.

همچنین نوجوانان نباید در مشاغل پرخطر یا سخت یا مشاغلی که به سلامت، ایمنی یا اخلاق آسیب می‌زند مشغول به کار شوند. نمی‌توان از نوجوانان خواست که اضافه کاری داشته باشند و نباید پس از پایان ساعات کاری یا در زمان استراحت و تعطیلی در محیط کار نگه داشته شوند.

با این حال برخی از این شرایط در صورتی که فرد نوجوان آموزش حرفه‌ای دیده باشد یا کار داوطلبانه و آموزشی تحت نظر موسسات خیریه و آموزشی ثبت شده در امارات انجام دهد قابل چشم‌پوشی هستند.

برای اشتغال افراد نوجوان، کارفرما می‌تواند مجوز کار نوجوانان یا Juvenile Work Permit به فرد نوجوان اعطا کند. این نوع مجوز کار به افراد بین ۱۵ تا ۱۸ سالی داده می‌شود که در یک موسسه‌ی ثبت‌شده تحت نظر وزارت منابع انسانی مشغول به کار هستند.

مدارک لازم برای دریافت این مجوز شامل عکس رنگی با پس‌زمینه‌ی سفید، رضایت‌نامه‌ی کتبی والدین ، گواهی سلامت پزشکی، کپی پاسپورت با ویزای معتبر و قرارداد استخدام صادره از وزارت منابع انسانی امارات می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا