اخبار امارات

پزشکان امارات هشدار سلامتی بسیار جدی صادر کردند

با افزایش دمای هوا به بالای ۴۰ درجه سانتی‌گراد در امارات،‌ پزشکان امارات به ساکنین و کسانی که به ساحل می‌روند هشدار دادند که در گرمای تابستان احتیاط کنند.

به گفته‌ی پزشکان در این شرایط آب‌وهوایی خطر جدی گرمازدگی وجود دارد. بیمار ممکن است ناگهان هشیاری خود را از دست بدهد و بیهوش شود و فشار خون او افت پیدا کند. این موارد در بیمارستان‌ها زیاد دیده می‌شوند.

این هشدار یک روز پس از این صادر می‌شود که مرکز ملی هواشناسی امارات اعلام کرد این هفته دمای هوا به ۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. اما این درجات بالای دما در فصل تابستان در امارات عجیب نیست.

خطر گرمازدگی در فصل تابستان در امارات بسیار بالاست، به‌خصوص برای کسانی که به ساحل رفته و روز خود را در ساحل یا استخر می‌گذرانند اما برای آن آماده نیستند. بسیاری از ساکنین و مسافران امارات از آب‌وهوای خنک‌تر به اینجا آمده‌اند و به شرایط دمایی بالا عادت ندارند.

به گفته‌ی پزشکان در این فصل سال افراد در خطر جدی از دست دادن آب و گرمازدگی قرار دارند. بیشترین مشکلات سلامتی در رابطه با گرمازدگی که در بیمارستان‌ها درمان می‌شوند کم‌آبی، آفتاب‌سوختگی، خستگی ناشی از گرما و گرمازدگی می‌باشد. گرمازدگی شدید از چیزی که بسیاری از افراد تصور می‌کنند خطرناک‌تر است.

افراد معمولا علائم اولیه‌ی کم‌آبی و گرمازدگی را نادیده می‌گیرند و درصورتی که درمان نشود می‌تواند به مغز، ریه، کبد، کلیه و دستگاه گردش خون آسیب برساند و باعث مرگ شود. همچنین افراد سالمند، کودکان، افراد دارای بیماری ریوی، فشار خون بالا یا بیماری‌های قلب و عروق بیشتر در معرض خطر گرمازدگی قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا