اخبار امارات

جریمه تخلفات جدی دبی می تواند به اندازه قیمت یک ماشین نو باشد

ماه گذشته اگر راننده‌ای در دبی از چراغ قرمز عبور می‌کرد، ۱۰۰۰ درهم جریمه می‌شد، ۱۲ بلک‌پوینت دریافت می‌کرد و خودرو او به مدت ۳۰ روز توقیف می‌شد که باید برای آزادسازی آن ۳ هزار درهم می‌پرداخت.

حالا طبق قوانین جدید رانندگی در دبی، اگر فردی مرتکب چنین تخلفی شود، همان میزان جریمه را باید بپردازد و همان ۱۲ بلک‌‌پوینت را دریافت خواهد کرد، اما برای آزادسازی خودرو از توقیف باید ۱۷ برابر بیشتر بپردازد.

اصلاحات قوانین رانندگی دبی از همین پنج‌شنبه ۶ جولای اجرایی شد و طبق آن رانندگان برای آزادسازی خودرو از توقیف باید ۵۰ هزار درهم بپردازند که خود این مبلغ به اندازه‌ی خرید یک خودرو جدید است.

کارشناسان ایمنی جاده‌ها موافق این موضوع هستند که جریمه‌های سنگین‌تری که به قوانین رانندگی دبی اضافه شده باعث ارسال پیامی قدرتمند به رانندگان متخلف خواهد شد. برخی از این رفتارها عمدی هستند و سایر آن‌ها به حواس‌پرتی و بی‌توجهی مربوط می‌شوند، به‌خصوص در مورد رد شدن از چراغ قرمز. بشتر موارد عبور از چراغ قرمز به دلیلی بی‌توجهی راننده رخ می‌دهد اما نباید به این دلیل نادیده گرفته شود.

کارشناسان معتقدند که قوانین جدید رانندگی در دبی با بی‌احتیاطی در رانندگی مقابله کرده و ایمنی جاده‌ها را برای حفظ جان و اموال افراد در دبی برقرار خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا