اخبار امارات

تست دارو تولید شده با هوش مصنوعی تحت حمایت امارات

یک شرکت بیوتکنولوژی تحت حمایت امارات، داروی طراحی شده توسط هوش مصنوعی را آزمایش می کند

یک شرکت بیوتک با پشتیبانی امارات داروی طراحی شده توسط #هوش_مصنوعی را به آزمایش گذاشت.

یک شرکت #بیوتکنولوژی با پشتیبانی #امارات مراحل کارآزمایی بالینی یک داروی کشف و طراحی شده توسط هوش مصنوعی را روی بیماران آغاز کرد.

شرکت دارویی این‌سیلیکو که در هنگ‌کنگ قرار دارد و یک مرکز تحقیق و توسعه‌ی آن در #ابوظبی واقع شده است، از فناوری پیشرفته استفاده کرده تا دارویی بسازد که #فیبروزریوی ایدیوپاتیک را درمان کند؛ یک #بیماریریوی مزمن که باعث زخم شدن #ریه و مشکلات تنفسی می‌شود.

این شرکت می‌گوید که این هفته در آغاز فاز ۲ کارآزمایی بالینی این #دارو ، اولین دوز آن به بیماران داده شده و قرار است ۶۰ فرد دیگر نیز در امریکا و چین در این مطالعه شرکت کنند.

این شرکت می‌گوید هدف از این کارآزمایی ۱۲ هفته‌ای سنجش ایمنی، سازگاری و تاثیرات این داروی خوراکی است.

فنگ رن، مدیر علمی ارشد شرکت این‌سیلیکو می‌گوید این دارو با پتانسیلی که برای درمان فیبروز و التهاب ریه نشان داده است می‌تواند یک گزینه‌ی درمانی برای تمام بیماران در جهان باشد. ورود به مرحله‌ی دوم کارآزمایی بالینی این دارو نه تنها یک گام مهم برای شرکت اینسیلیکو، بلکه گام بزرگی برای کشف و ساخت داروها با استفاده از هوش مصنوعی می‌باشد.

ماه فوریه امسال شرکت این‌سیلیکو با حمایت دفتر سرمایه‌گذاری ابوظبی، مرکز تحقیق و توسعه‌ هوش مصنوعی مولد و محاسبات کوانتومی خود را در شهر مصدر ابوظبی تاسیس کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا