اخبار امارات

افزایش مجازات قاچاق انسان در امارات

امارات قوانین سختگیرانه تری را برای مبارزه با قاچاق انسان معرفی کرد

کابینه‌ی امارات اصلاحاتی روی قانون مبارزه با #قاچاق_انسان انجام داده است. خدمات جدیدی برای کمک به قربانیان این جرائم از جمله کمک‌های آموزشی و بازگشت امن به کشور خود در نظر گرفته شده است.

این #قانون الزامات را شدیدتر کرده، هر گونه تشویق و انگیزش برای انجام این جرائم را جرم تلقی کرده و جریمه‌ی تخطی‌کنندگان را افزایش داده است.

طبق اطلاعات موجود در وبسایت رسمی دولت امارات، این کشور #قاچاق انسان را محکوم و ممنوع کرده، آن را جرم تلقی کرده و از طریق یک برنامه‌ی عملی جامع با آن در منطقه و خارج از منطقه مبارزه می‌کند. این برنامه شامل جلوگیری از قاچاق‌ انسان، محکومیت و مجازات قاچاق‌چیان، محافظت از قربانیان و ترویج همکاری بین‌المللی می‌شود.

امارات یک شبکه‌ متشکل از پناهگاه‌‌های متعدد در سراسر کشور برای محافظت و توان‌بخشی قربانیان قاچاق انسان دارد. قانون فدرال آگاهی درباره‌ی این جرم را افزایش می‌دهد و به قربانیان و شاهدان عینی آن کمک می‌کند. مجرمان در این قانون با ۱۰۰ هزار درهم جریمه و حداقل ۵ سال زندان مواجه خواهند شد.

وزارت امور خارجه‌ی امارات در وبسایت خود می‌گوید: «از آن‌جایی که قاچاق انسان اغلب در کشور مبدا قربانیان شروع می‌شود، امارات توافق‌نامه‌هایی با چندین کشور امضا کرده تا بهترین راهکارها برای جلوگیری از قاچاق انسان و افزایش کمک‌ها به قربانیان این جرائم رد و بدل شود.»

کمیته‌ی ملی برای مبارزه با قاچاق انسان نیز در سال ۲۰۰۷ در پی تصویب کابینه تاسیس شد. این کمیته ۱۸ نماینده از موسسات مختلف فدرال و کشوری دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا