اخبار امارات

دبی، ابوظبی و عجمان در فهرست 5 شهر امن جهان

طبق داده‌های منتشرشده توسط Numbeo، ابوظبی، عجمان و دبی در فهرست پنج شهر امن جهان قرار گرفتند که جایگاه امارات را به عنوان مکانی ایده‌آل برای کار و زندگی از نظر ثبات و امنیت محکم می‌کند.

داده‌های نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که پایتخت امارات امن‌ترین شهر جهان در رتبه‌ی یک است و عجمان بعد از آن در رتبه‌ی دو و دبی در رتبه‌ی پنج قرار دارد. ابوظبی از سال ۲۰۲۲ در رتبه‌ اول قرار داشته است.

دوحه و تایپه نیز به ترتیب در رتبه‌ی سوم و چهارم قرار گرفتند. مسقط پایتخت عمان نیز تنها شهر دیگری از منطقه بود که در ۱۰ شهر برتر از نظر امنیت قرار گرفت.

ماه گذشته مطالعه‌ی منتشر شده توسط سازمان توسعه‌ی اجتماعی (DCD) نشان داد که بیش از ۹۳ درصد ساکنین ابوظبی هنگام پیاده‌روی تنها در شب احساس امنیت دارند.

وبسایت Numbeo هر سال و هر شش ماه داده‌ها و رتبه‌بندی‌های صدها شهر جهان را در موضوعات مختلف از جمله کیفیت زندگی، امنیت، بهداشت، آلودگی و ترافیک منتشر می‌کند.

سرلشکر شیخ سلطان بن عبدالله النعیمی، رئیس پلیس عجمان می‌گوید که این رتبه‌ی بالای عجمان نشانگر سطح بالای اهمیت عالیجناب شیخ حمید بن راشد النعیمی، عضو شورای عالی فدرال و حاکم عجمان و حمایت شیخ عمار بن حمید النعیمی ولیعهد عجمان به امنیت این امارت می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا