اخبار امارات

شیخ محمد اعلام کرد که امارات وزارت سرمایه گذاری ایجاد خواهد کرد

امروز دوشنبه اعلام شد که امارات یک وزارت سرمایه‌گذاری به ریاست محمد حسن السویدی ایجاد خواهد کرد. این وزارتخانه‌ی جدید اهداف سرمایه‌گذاری کشور را دنبال می‌کند، چشم‌اندازها را تقویت می‌کند و فرایند‌ها و مقررات را بهبود می‌بخشد.

این موضوع در جریان جلسه‌ی کابینه در کاخ الوطن ابوظبی به ریاست عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی اعلام شد.

وزارت سرمایه‌گذاری علاوه بر توسعه‌ی نگرش امارات برای سرمایه‌گذاری، محرکی برای محیط سرمایه‌گذاری داخلی خواهد بود و رقابت را افزایش خواهد داد تا این کشور مقصدی جهانی برای سرمایه‌گذاری باقی بماند.

امارات اکنون نیز سطح بالایی از اعتماد سرمایه‌گذاران خارجی را دارد و در شاخص سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم Kearney 2023 در خاورمیانه و شمال افریقا رتبه‌ی اول را کسب کرد.

همچنین دبی رتبه‌ی اول جهان در سال ۲۰۲۲ را برای جذب پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم در زمینه‌های جدید کسب کرد و رشد سالانه‌ی کل پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم به ۸۹.۵ درصد رسید. همچنین سرمایه‌ی حاصل از سرمایه‌گذاری‌های خارجی مستقیم ۸۰.۳ درصد افزایشی یافت.

عالیجناب شیخ محمد همچنین در این نشست اعلام کرد که امارات در هفت سال آینده ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون درهم سرمایه به تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر اختصاص می‌دهد تا پاسخ‌گوی نیاز روزافزون به برق همراه رشد سریع اقتصادی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا