اخبار امارات

یک مادر ساکن دبی با فتح ۷ قله در ۲ سال رکورد جدیدی به ثبت رساند

نایلا کیانی که ۸ سال است ساکن دبی است و مادر ۲ فرزند می‌باشد، با شکستن دو رکورد در یک روز به دستاورد بزرگی دست یافت. او اولین زن کوهنورد پاکستانی است که قله‌ی نانگا پاربات را فتح می‌کند و همچنین به اولین زن پاکستانی تبدیل شد که هفت قله با ارتفاع بیش از ۸۰۰۰ متر را فتح کرده است.

نایلا با فتح قله‌ی نانگا پاربات در ساعت ۷ صبح روز ۲ جولای به این مهم دست یافت. این قله نهمین قله‌ی مرتفع جهان است و برای کوهنوردان حرفه‌ای جایگاه ویژه‌ای دارد.

رکوردشکنی نایلا آن‌جا شگفت‌انگیزتر می‌شود که بدانیم او هفت قله‌ی مرتفع‌تر از ۸۰۰۰ متر را در عرض دو سال پس از فتح اولین قله‌ یعنی G2 در پاکستان فتح کرده است.

اراده‌ی او، علاقه‌ی او به کوهستان و روحیه‌ی شکست‌ناپذیرش باعث شده که او به ترتیب قله‌های G2، K2، G1، آناپورنا، اورست، لوتسه و حالا نانگا پاربات را فتح کند که نشانگر آمادگی جسمانی و قدرت روانی بالای اوست.

نایلا در مسیر دستیابی به این دستاورد با چالش‌های زیادی در داخل و خارج کوهستان روبه‌رو شده است. او با اراده‌ و پشتکار بی‌مانندش توانسته این موانع را از پیش رو بردارد و ثابت کند که برای کسانی که رویا دارند و بدون خستگی برای تبدیل رویاهایشان به واقعیت تلاش می‌کنند، هیچ قله‌ای غیر قابل فتح نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا