اخبار امارات

آیا قیمت اجاره واحدهای مسکونی در دبی تا پایان سال 2023 پایین می‌آید؟

مستأجران در دبی امیدوار بودند که قیمت اجاره واحدهای مسکونی در نیمه دوم سال 2023 کاهش پیدا کنند اما کارشناسان می گویند که بعید است چنین اتفاقی بیفتد. در هفته‌های آینده مستأجران می‌بینند که صاحب خانه‌ها قیمت اجاره منزل مسکونی‌اش را چه در منطقه پالم باشد یا در منطقه ارجان، بالاتر خواهد برد.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل اجاره خانه در دبی

 

مشاور املاک CBRE اعلام کرد که تا پایان ماه می 2023 متوسط اجاره‌بها در سراسر دبی 24.3 درصد نسبت به پارسال افزایش پیدا کرده است. حتی در مناطقی که املاک جدید تحویل داده شده‌اند نیز کاهش چندانی در قیمت اجاره‌بها گزارش نشده است.

یک تحلیلگر بازار گفت: برای کاهش محسوس قیمت واحدهای مسکونی در دبی باید سالی 50 الی 60هزار خانه جدید ساخته شود. توافق شده 25 الی 30هزار خانه جدید تا پایان سال ساخته شود اما این تعداد برای کاهش محسوس قیمت اجاره‌بها کافی نیست.

مناطق ارزان قیمت‌تر در حال فراگیر شدن است

درحال حاضر قیمت اجاره مسکن در تمام مناطق مسکونی جدید و قدیم دبی حداقل بالای 10 درصد افزایش پیدا کرده است. اجاره آپارتمان‌های دو خوابه مبله در مناطق جنوب دبی 60 الی 65 هزار درهم بوده و در منطقه اکسپو ویلیج بالای 80هزار درهم است.

یک کارشناس ملکی گفت: حتی با تحویل خانه‌های جدید قیمت اجاره بها در منطقه ارجان افزایش پیدا می کند. دلیل آن اینست که در حال حاضر ارزش ملک این منطقه از اجاره آن بیشتر است. اجاره واحدهای دو خوابه در ارجان به طور متوسط 70 هزار درهم به بالا است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا