اخبار امارات

دبی و ابوظبی بهترین شهر در منطقه برای زندگی شدند

ابوظبی و دبی برای پنجمین سال پیاپی بهترین شهر برای زندگی در منطقه شدند

ابوظبی و دبی در سال ۲۰۲۳ برای پنجمین سال پیاپی جایگاه خود را به عنوان بهترین شهر برای زندگی در منطقه‌ی خاورمیانه و شمال افریقا حفظ کردند.

در فهرستی که واحد اطلاعاتی اکونومیست منتشر کرده، سایر شهرهای ۱۰ رتبه‌ی برتر این منطقه شامل تل‌آویو، کویت، دوحه، بحرین، مسقط، ریاض، امان و جده هستند.

این مطالعه شرایط زندگی در ۱۷۳ شهر را در پنج دسته‌بندی ثبات، درمان، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و زیرساخت بررسی کرده است.

در ماه ژانویه نیز Resonance Consultancy دبی را بر اساس مواردی همچون رونق اقتصادی، امنیت، جاذبه‌ها و تفریحات در رتبه‌ی اول منطقه و پنجم جهان قرار داده بود. مقامات امارات قصد دارند شهرهای این کشور را نه تنها به کشوری عالی برای کار بلکه به بهترین مکان برای زندگی تبدیل کنند.

در فهرست بهترین شهرهای جهان برای زندگی شهرهایی از کانادا، اروپا و استرالیا در صدر قرار گرفتند. وین پایتخت اتریش در رتبه‌ی اول قرار گرفت و بعد از آن کپنهاگ، ملبورن، سیدنی، ونکوور، زوریخ، کلگری، ژنو، تورنتو، اوساکا و آوکلند رتبه‌های بعدی را کسب کردند. عنوان بدترین شهرها برای زندگی نیز به دمشق، طرابلس، الجزیره، لاگوس، کراچی، پورت موزبی، داکا، هراره و کیف رسید.

این مطالعه هشدار می‌دهد که تورم ممکن است باعث افت بیشتری در ثبات شود و در بسیاری از بخش‌های جهان در سال آینده شاخص کلی کیفیت زندگی کاهش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا