اخبار امارات

سیستم جدید برای تائید مدارک دانشگاهی صادر شده در خارج از امارات

سیستم جدید برای تائید مدارک دانشگاهی که در خارج از امارات صادر شده باشد

وزارت آموزش امارات سیستم جدیدی برای تأیید مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه‌های خارج کشور راه‌اندازی کرده است. این سیستم قرار است جایگزین طرح «مدارک دانشگاهی معادل» که توسط موسسات آموزش عالی خارجی صادر می شود، شود.

سیستم جدید تأیید مدارک دانشگاهی به افراد کمک می‌کند تا تحصیلات خود را ادامه داده یا برای کار کردن در امارات درخواست ارسال کنند.

سیستم جدید برخی از شرایط و الزامات مانند نیاز به داشتن مدارک دانشگاهی قبلی، شرط حضور فیزیکی، محدودیت انتقال واحد و حداکثر تعداد واحد گذرانده شده بصورت از راه دور که در سیستم قبلی وجود داشت را حذف می‌کند.

مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه‌های کاملاً از راه دور (یا آموزش الکترونیکی) بجز در رشته‌های تخصصی مانند مهندسی، پزشکی یا حقوق در سیستم جدید امارات تأیید و به رسمیت شناخته می شود.

معیار تأیید مدارک تحصیلی اکنون فقط به رتبه دانشگاه بستگی دارد. به عنوان مثال دانشگاه‌هایی که جزو رتبه‌های 1 تا 200 هستند تنها تأیید اعتبار مدارک دانشگاهی کافیست و شرایط دیگری بررسی نخواهد شد اما دانشگاه‌هایی که سطح پایین‌تری دارند برای تأیید مدارک تحصیلی آنها شرایط بیشتری بررسی خواهند شد

مدارک تحصیلی مربوط به تخصص‌های خاص بلافاصله پس از تأیید اعتبار، تأیید و به رسمیت شناخته می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا