اخبار امارات

امارات محبوب ترین کشور برای زندگی از دید جوانان عرب

جوانان عرب امسال هم امارات را به عنوان محبوب ترین کشور برای زندگی انتخاب کردند

عالیجناب شیخ محمد بن راشد می‌گوید جوانان عرب می‌توانند در امارات به آرزوی خود برسند

پس از اینکه امارات برای دوازدهمین سال پیاپی به عنوان جذاب‌ترین مقصد برای زندگی جوانان عرب انتخاب شد، عالیجناب شیخ محمد بن راشد، معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی گفت جوانان منطقه می‌توانند در امارات به آرزوهای خود برسند.

پاسخ‌دهندگان نظر سنجی جوانان عرب که نتایج آن روز دوشنبه منتشر شد، امارات را به عنوان مقصد محبوب خود برای زندگی انتخاب کردند. آن‌ها سطح بالای امنیت و ایمنی، اقتصاد روبه‌رشد، محیط زیست پاک، سهولت کسب‌وکار و رهبری کارآمد این کشور را به عنوان دلایل این موضوع نام بردند.

این داده‌ها از مصاحبه‌ی رودررو با ۳۶۰۰ شخص بین ۱۸ تا ۲۴ سال از ۱۸ کشور مختلف به دست آمد.

۲۴ درصد جوانان یعنی تقریبا یک نفر از هر چهار نفر، امارات را به عنوان گزینه‌ی برتر برای زندگی خود نام بردند. بعد از امارات کشورهای امریکا با ۱۹ درصد، کانادا با ۱۹ درصد، قطر با ۱۴ درصد و بریتانیا با ۱۳ درصد قرار داشتند.

عالیجناب شیخ محمد روز دوشنبه در توییتر خود نوشت: «برای دوازدهمین سال پیاپی، نظرسنجی از جوانان عرب از ۵۳ شهر در ۱۸ کشور مختلف عربی نشان می‌دهد که بیشتر این جوانان امارات را به عنوان مقصدی برای زندگی ترجیح می‌دهند. آن‌ها همچنین امارات را موفق‌ترین الگو برای سرمشق قرار دادن عنوان کردند.»

«ما به رساندن پیام خود به جوانان عرب ادامه می‌دهیم: امارات یک کشور عربی است. این کشور دست کمک به تمام عرب‌های جهان دراز می‌کند و درهای آن برای دستیابی جوانان عرب به آرزوهایشان باز است.»

«در نهایت ما می‌خواهیم تمام منطقه باری دیگر به مکانی تبدیل شود که رویاها در آن به حقیقت می‌پیوندند و تمدن ساخته می‌شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا