اخبار امارات

4 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه دبی باشید

فرودگاه بین‌المللی دبی (DXB) پیش‌بینی کرده که از امروز تا ۳ جولای میزبان حدود ۳.۵ میلیون مسافر خواهد بود و مجموع ترافیک روزانه به ۲۵۲ هزار نفر می‌رسد. سازمان فرودگاه‌های دبی می‌گوید این فرودگاه در هفته‌های پیش‌رو با آغاز تعطیلات تابستانی مدارس مصادف با تعطیلات شش روزه‌ی عید قربان، پرکارتر از همیشه خواهد شد.

این فرودگاه در حال آماده‌سازی برای موج پروازهای خروجی است و بیش از ۲۵۰ هزار نفر از ۲۳ تا ۲۵ ژوئن از این فرودگاه راهی کشورهای دیگر خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود شنبه ۲۴ ژوئن به‌طور استثنایی شلوغ باشد و حجم پروازهای خروجی در سراسر این فرودگاه به ۱۰۰ هزار مسافر برسد. با شروع تعطیلات عید قربان این میزان افزایش خواهد یافت و مجموع رفت‌وآمد روزانه در تاریخ ۲ جولای از رقم بی‌سابقه‌ی ۳۰۵ هزار مسافر عبور خواهد کرد.

به همین دلیل سازمان فرودگاه‌های دبی دستورالعمل‌هایی برای راهنمایی مسافران منتشر کرده است که با دنبال کردن آن‌ها می‌توانند از شلوغی تعطیلات در امان بمانند:

  • مسافران هواپیمایی امارات می‌توانند از امکانات پذیرش در خانه، پذیرش زودهنگام و پذیرش سلف‌سرویس استفاده کنند. گزینه‌ی پذیرش در شهر نیز در ICD Brookfield واقع در منطقه‌ی DIFC دبی و مرکز مخصوص در عجمان امکان‌پذیر می‌باشد.
  • به مسافران فلای‌دبی توصیه می‌شود که حداقل ۴ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشند.
  • مسافران سایر خطوط باید حداقل ۳ ساعت قبل از پرواز حضور یابند و در صورت امکان از پذیرش آنلاین استفاده کنند.
  • افرادی که با کودکان زیر ۱۲ سال سفر می‌کنند می‌توانند از گیت‌های هوشمند استفاده کنند تا فرایند بررسی گذرنامه سریع‌تر انجام شود.
  • مسافران باید از جدیدترین مقررات مسافرتی مقصد خود مطلع باشند و مدارک مسافرتی را پیش از ورود به فرودگاه آماده کنند.
  • وزن کردن چمدان در خانه، آماده‌ کردن مدارک از قبل و آماده بودن برای بازرسی‌های امنیتی می‌تواند استرس شما در فرودگاه را کاهش دهد.
  • باتری‌های اضافه و پاوربانک‌ها پرخطرند و حمل آن‌ها در بار ممنوع می‌باشد. مسافران باید باتری‌ها و پاوربانک‌های خود را به‌خوبی بسته‌بندی کرده و در چمدان دستی خود قرار دهند.
  • مسافران می‌توانند برای دسترسی به ترمینال ۱ و ۳ فرودگاه دبی از مترو استفاده کنند.
  • دسترسی به محوطه‌ی بیرونی در ترمینال‌های ۱ و ۳ تنها مختص به وسایل حمل‌ونقل عمومی و وسایل نقلیه مربوط به فرودگاه می‌باشد. کسانی که برای استقبال از مسافران حضور می‌یابند باید از پارکینگ مخصوص و سرویس حمل بار استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا