اخبار امارات

نمایندگی‌های خودرو امارات، بیمه‌ رایگان طولانی‌تری عرضه می‌کنند

نمایندگی‌های خودرو در امارات با ارائه‌ی بیمه‌ی رایگان و گارانتی طولانی‌مدت قصد دارند نگرانی‌های موجود درباره‌ی افزایش قیمت خرید خودرو را کاهش دهند. به‌جای یک سال بیمه‌ی رایگان استاندارد پس از خرید خودرو، بسیاری از نمایندگی‌ها دو یا سه سال بیمه‌ی رایگان ارائه می‌دهند.

درباره‌ی پوشش گارانتی نیز به جای ۳ سال یا ۶۰ هزار کیلومتر، ۵ سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر در حال رایج شدن است.

نمایندگی‌ها و سازندگان خودرو معتقدند که باید به‌خاطر افزایش قیمت خودروهای نمایشگاه در تقریباً تمامی برند‌ها اقدامات متقابلی انجام دهند تا نگرانی‌های خریداران کاهش یابد. از ۲۰۲۱ تا کنون قیمت خودروهای صفر در امارات به‌طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده که دلیل آن ابتدا افزایش هزینه‌ی باربری و سپس افزایش تدریجی بهره‌ی تولیدکنندگان می‌باشد.

فروش خودروهای صفر و کارکرده در امارات آهنگ رشد ثابتی در این بازه داشت اما نمایندگی‌ها متعقدند که خریدار باید متقاعد شود که معامله‌ی خوبی انجام داده است. دست این نمایندگی‌ها برای ارائه‌ی تخفیف‌های مستقیم بسته است اما می‌توانند برای این کار طرح‌های اضافی پیشنهاد دهند. بیمه‌ی رایگان و گارانتی خودرو دو عامل مهمی هستند که به جای تخفیف مستقیم روی قیمت خودرو، خریداران را مجاب به معامله می‌کنند.

حق بیمه‌ی خودروها از ابتدای سال تا کنون به‌طور متوسط ۹ تا ۱۲ درصد افزایش داشته است و این موضوع در سال ۲۰۲۲ اعلام شده بود تا مالکان خودرو فرصت کافی برای آماده شدن داشته باشند. همچنین خودروهای لوکس و SUV حق بیمه‌ی گران‌تری دارند و این مبلغ برای کسانی که پیش از این از بیمه‌ی خود استفاده کرده‌اند نیز بیشتر می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا