اخبار امارات

گران ترین خانه دبی با قیمت 204 میلیون دلار

قصر مرمر در امارات هیلز

این عمارت در محله‌ی امارات هیلز دبی به قیمت ۲۰۴ میلیون دلار به فروش می‌رسد. نام این عمارت «قصر مرمر» است و با ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون درهم سنگ ایتالیایی ساخته شده است. به گفته‌ Sotheby’s International Realty که این عمارت را به فروش می‌رساند، ساخت این عمارت حدود ۱۲ سال طول کشیده و در سال ۲۰۱۸ به اتمام رسیده است.

مراحل ساخت این عمارت شامل به‌کارگیری ۷۰۰ هزار ورقه‌ی طلا توسط ۷۰ کارگر ماهر در عرض ۹ ماه بوده است. این خانه در حال حاضر با حدود ۴۰۰ اثر هنری از کلکسیون شخصی مالک آن تزئین شده که عمدتاً مجسمه‌ها و نقاشی‌های قرن ۱۹ و ۲۰ می‌باشند. مالک این قصر حاضر است آثار هنری و اثاثیه‌ی این خانه را در معامله بگنجاند.

بازار املاک دبی از اواخر ۲۰۲۰ رونق زیادی پیدا کرده است و رشد آن بیشتر از بازارهای املاک دیگر در نقاط مختلف جهان در طول پاندمی کرونا دوام آورده است. مدیریت کرونا توسط دبی باعث شد این شهر زود دوباره باز شود و افراد را از جاهایی مانند سنگاپور و هنگ‌کنگ جذب کند.

اخیراً معامله‌های بزرگی شامل فروش ۱۲۵ میلیون درهمی یک قطعه زمین و فروش ۴۲۰ میلیون درهمی یک پنت‌هاوس انجام شده است. با این حال قیمت قصر مرمر به ازای هر متر مربع (۱۲۵۰۰ درهم) از دوبرابر سایر املاک موجود در امارات هیلز نیز بیشتر است. گران‌ترین خانه‌ی فروخته‌شده در این محله در سال گذشته ۲۱۰ میلیون درهم با قیمت ۵۶۱۴ درهم به ازای هر فوت مربع بود.

کارشناسان تخمین می‌زنند که تنها ۵ تا ۱۰ خریدار احتمالی در جهان به قدر کافی ثروتمند هستند و به ظاهر این عمارت علاقه‌ دارند تا این عمارت را خریداری کنند. گفته می‌شود قیمت این خانه با توجه به زمان ساخت و مصالح به‌ کار رفته در آن دچار تغییر شده است. مکان آن تنها چند دقیقه با پالم جمیرا و ۲۵ دقیقه با خودرو با DIFC فاصله دارد.

سوئیت اصلی این عمارت شامل دو سرویس و دومین اتاق‌خواب بزرگ آن حدود ۲۵۰ متر مربع است. هر کدام از اتاق‌های مهمان ۱۰۰ متر مربع وسعت دارند و ۱۲ اتاق خدمتکار با ظرفیت مجموع ۲۵ نفر و دو گاوصندوق نیز در این عمارت وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا