اخبار امارات

آیا دبی می تواند سیلیکون ولی بعدی باشد؟

دبی با زمین ارزان و مالیات پایین می‌تواند به سیلیکون ولی بعدی تبدیل شود

به گفته‌ی یکی از آینده‌شناسان سرشناس، دبی تمام موارد لازم از جمله زمین ارزان، مالیات کم و راحتی کسب‌وکار را برای تبدیل شدن به سیلیکون ولی قرن ۲۱ دارد.

دکتر میچیو کاکو، نویسنده‌ و آینده‌شناس سرشناس که خودش در سیلیکون ولی بزرگ شده است، می‌گوید شباهت‌‌های زیادی بین دبی و سیلیکون ولی، که جایگاه بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری در جهان است، وجود دارد.

او می‌گوید: «وقتی به دبی رفتم مرا یاد دوران کودکی‌ام انداخت. من در سیلیکون ولی بزرگ شدم و وقتی به مواردی فکر می‌کنم که سیلیکون ولی را به اینجا رساندند، مواردی از جمله قیمت ارزان زمین، مالیات کم، تعداد بالای دانشجویان ارشد، آسان بودن تاسیس شرکت و امکان موفقیت در عین شکست به ذهنم می‌آید. این‌ها مواردی است که برای نوآوری و خلاقیت لازم است.»

در حال حاضر طبق داده‌های Knight Frank، قیمت املاک در دبی در مقایسه با شهرهایی مانند لندن، هنگ‌کنگ، نیویورک و پاریس ارزان‌تر است. همچنین دبی یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مالیات برای تاسیس شرکت را دارد. به علاوه با سیستم‌های جدید ویزا، از جمله ویزای طلایی ۱۰ ساله، این شهر برای کارآفرینان از پیش هم جذاب‌تر شده است.

این آینده‌شناس معروف در چارچوب نشست Re-Imagine 2023 که توسط Redington برگزار می‌شود گفت: «لازم نیست نابغه باشیم تا بفهمیم سیلیکون ولی چگونه شکل گرفت. اما بازتولید آن در نقاط دیگر جهان کار دشواری است. اما اینجا در دبی، پیشرفت چشم‌گیری می‌بینم، زیرا روحیه‌ی نوآوری و خلاقیت وجود دارد و صنایع جدید در حال شکل گرفتن از صفر هستند.»

او اضافه می‌کند: «دبی می‌تواند نسخه‌ی موفق‌تری از سیلیکون ولی در قرن ۲۱ باشد زیرا بخش مالی قدرتمند و بخش سرگرمی و تفریحی بزرگی دارد و فراتر از مکانی صرفاً برای ساخت کامپیوترهاست.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا