اخبار امارات

پروژه 93 میلیون درهمی بازسازی سواحل عمومی دبی تکمیل شد

شهرداری دبی از تکمیل یک پروژه 93 میلیون درهمی متمرکز بر بازسازی پایدار سواحل عمومی کلیدی در این امارت از جمله الممزر کورنیش، جمیرا 1، جمیرا 3 و ام سقیم 1 خبر داده است.

این پروژه با هدف حفاظت از سواحل در مناطق مستعد فرسایش، ساخت تاسیسات حفاظتی ساحل برای اطمینان از ثبات و پایداری، و بالا بردن ارتفاع سواحل برای جلوگیری از زیر آب رفتن در طول طوفان انجام شد. به عنوان بخشی از این پروژه، در مجموع 112 هزار متر مربع فضا برای فعالیت های تفریحی، توسعه های آتی و امکانات و خدمات جدید به سواحل اضافه شد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی دبی مدیا آفیس، آخرین پروژه بخشی از تلاش های شهرداری دبی برای ارتقای بیشتر کیفیت بالای زندگی مردم در دبی از طریق برنامه‌های توسعه پایدار و افزودن امکانات تفریحی جدید مطابق با استاندارهای جهانی است. سواحل عمومی کانون اصلی برنامه‌های توسعه پایدار شهرداری هستند؛ زیرا محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر محسوب می‌شوند که ساکنان و بازدیدکنندگان در طول سال از آن بازدید می‌کنند. زیبایی منظره استثنایی و طیف گسترده‌ای از امکانات و خدمات با کیفیت بالا که در سواحل ارائه می‌شود، دبی را به یکی از مقاصد پیشرو گردشگری ساحلی در جهان تبدیل کرده است.

داوود الحجری، مدیرکل شهرداری دبی، گفت: بازسازی و نگهداری سواحل عمومی دبی یکی از پروژه‌های بزرگی است که شهرداری دبی برای اجرای چشم‌انداز عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات در جهت تبدیل دبی به بهترین مکان جهان برای زندگی، کار و سفر اجرا کرده است. این پروژه با هدف توسعه و زیباسازی سواحل دبی، به تلاش‌های این شهر برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و اجتماعی در سطح جهانی، افزایش توسعه اقتصادی پایدار، و گسترش امکانات تفریحی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا