اخبار امارات

در امارات بطری پلاستیکی بدهید، جایزه بگیرید

ساکنین امارات میتوانند با تحویل بطری به وندینگ ماشین ها، جایزه برنده شوند.

در یک برنامه‌ی بزرگ بازیافتی، ادارات امارات طرحی را آغاز کردند که در آن افراد جامعه با تحویل بطری‌های پلاستیکی به دستگاه‌های خرید معکوس (RVM) در ایستگاه‌های Adnoc و فروشگاه‌های بزرگ جایزه برنده خواهند شد.

آژانس محیط زیست ابوظبی و پخش Adnoc در این طرح دستگاه پیشرفته‌ای معرفی کرده‌اند. دستگاه‌های بازیافت این طرح تا پایان ماه جاری در سراسر ایستگاه‌های پخش Adnoc نصب خواهد شد. افراد جامعه می‌توانند بطری‌های پلاستیکی و قوطی‌های آلومینیومی را در این دستگاه قرار دهند. هر دستگاه به‌طور خودکار تعداد بطری‌ها و قوطی‌های بازیافت شده را به‌روزرسانی می‌کند و به افراد اجازه می‌دهد که تلاششان برای بازیافت را رهگیری کنند و جایزه‌های جذاب برنده شوند.

این جایزه‌ها بسته به فروشنده دارد؛ در ایستگاه‌های پخش Adnoc جایزه‌ی آن می‌تواند امتیاز اضافی برای استفاده در فروشگاه‌های Adnoc باشد.

همچنین آژانس محیط زیست ابوظبی با همکاری Veolia یک شرکت مدیریت زباله، قصد دارد این دستگاه‌های بازیافت را در مکان‌هایی از جمله مراکز خرید، موسسات آموزشی، کورنیش و مناطق دیگر نیز قرار دهد.

این طرح در کارزار آژانس محیط زیست ابوظبی برای رسیدن به صفر پلاستیک، صفر زباله، صفر انتشار کربن و صفر آسیب به تنوع زیستی قرار می‌گیرد.

برای دریافت جایزه، افراد باید اپلیکیشن Go Recapp را دانلود و در آن ثبت‌نام کنند تا با تحویل بطری‌ها یا قوطی‌ها در این دستگاه‌ها جایزه برنده شوند.

آژانس محیط زیست ابوظبی قصد دارد در نهایت با این طرح تعداد بطری‌های بازیافتی در هر روز را به یک میلیون بطری برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا