اخبار امارات

اضافه‌شدن 950 دوچرخه برقی جدید در ایستگاه‌های اشتراکی دبی

کریم و اداره حمل و نقل دبی تعداد دوچرخه‌ها و ایستگاه‌ها را افزایش می‌دهند

با افزایش شدید محبوبیت دوچرخه‌سواری میان ساکنین امارات، شرکت کریم تعداد دوچرخه‌های کرایه‌ای مورد ارائه‌ی خود را دو برابر می‌کند.

به زودی ۹۵۰ دوچرخه‌ی برقی در ۹۵ ایستگاه جدید موجود خواهند شد.

به این ترتیب تعداد کل دوچرخه‌هایی که شرکت کرایه می‌دهد به ۱٫۷۵۰ عدد می‌رسد.

بخش‌های دارای ایستگاه جدید شامل مسیر جدید دوچرخه‌سواری ساحل جمیرا، پارک صفا، دبی کانال، دبی مارینا، الممزر، السطوة، جمیرا ۱، خوانیج، الجافلیه، بیزینس بی، دبی اینترنت سیتی و جمیرا لیکس تاورز می‌شوند.

طبق آخرین اخبار کریم و اداره‌ی راه و ترابری، این پایان ماجرا نیست و قرار است تعداد دوچرخه‌ها به ۳٫۵۰۰ عدد و تعداد ایستگاه‌ها به ۳۵۰ عدد برسد.

یک ماه پیش مسیر دوچرخه‌سواری ۱۶ کیلومتری جدیدی در دبی باز شد که به شدت توجه مردم را به خود جلب کرده است. این مسیر از الصفوح تا کایت بیچ، جمیرا بیچ کشیده شده و به مسیر دبی کانال که از قبل وجود داشت می‌پیوندد.

شرکت کریم علت افزایش تعداد دوچرخه‌های کرایه‌ای خود را میزان شگفت‌انگیز و بسیار بالای تقاضا برای این وسیله‌ی نقلیه‌ی کوچک عنوان کرده است. به گفته‌ی شرکت روز به روز مردم تمایل بیشتری به رفت و آمد با دوچرخه پیدا می‌کنند.

دوچرخه‌های کریم را می‌توانید از طریق اپلیکیشن به قیمت روزانه ۲۰ درهم، هفتگی ۵۰ درهم و ماهانه ۷۵ درهم کرایه کنید. در صورت تمایل هم می‌توانید ۴۲۰ درهم بپردازید و اجازه‌ی استفاده‌ی سالانه بگیرید. البته باید پس از هر بار استفاده حتما دوچرخه را در ایستگاه‌های در نظر گرفته شده بگذارید.

حداکثر سرعت خطوط دوچرخه‌سواری در دبی به طور استاندارد ۳۰ کیلومتر بر ساعت است ولی خطوطی که مسیر عابرین پیاده نیز هستند محدودیت سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعتی دارند. مسیر‌های دوچرخه‌سواری حرفه‌ای مانند مسیر موجود در القدرة محدودیت سرعت ندارند. قانون دوچرخه‌سواران را از استفاده از جاده‌هایی که سرعت حرکت در آن‌ها ۶۰ کیلومتر بر ساعت یا بالاتر است منع می‌کند.

کسانی که دوچرخه کرایه می‌کنند باید کلاه ایمنی شخصی خود را به همراه بیاورند و در تمام مدت دوچرخه‌سواری آن را بر سر داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا