اخبار امارات

امارات رتبه دوم جهان در جذب ثروتمندان

امارات با جذب 4500 میلیونر در سال، رتبه دوم دنیا را در جذب ثروتمندان دارد

به گزارش Henley & Partners شهرت امارات برای بهشت ثروتمندان جهان باعث شده که این کشور امسال ۴۵۰۰ میلیونر جدید از سراسر جهان جذب کند.

امارات در جذب افراد ثروتمند با دارایی حداقل ۱ میلیون دلار بعد از استرالیا در رتبه‌ی دوم جهان قرار گرفته است.

به گفته‌ی Henley & Partners رشد یکنواختی در مهاجرت میلیونرها در ده سال گذشته در جهان وجود داشته و پیش‌بینی می‌شود آمار جهانی سال ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ به ترتیب به ۱۲۲ هزار و ۱۲۸ هزار برسد.

گفته‌ می‌شود به طور کلی، امسال آمار مهاجرت ثروتمندان به میزان پیش از دوران کرونا بازگشته و استرالیا که در دوران کرونا بعد از پنج سال رتبه‌ی اول بیشترین جذب ثروتمندان را از دست داد، دوباره به رتبه‌ی اول بازگشته است. همچنین چین نیز مانند ده سال گذشته بیشترین خروج افراد ثروتمند را دارد. امریکا و بریتانیا که معمولاً قطب اصلی جذب افراد ثروتمند هستند در این فهرست جدید جای ندارند.

این آمار مربوط به افراد ثروتمند با دارایی خالص بیش از ۱ میلیون دلار می‌شود که به‌طور کامل نقل مکان کرده‌اند و حداقل ۶ ماه در سال در کشور جدید اقامت داشته‌اند. طبق این آمار استرالیا با ۵۲۰۰ نفر، امارات با ۴۵۰۰ نفر و سنگاپور با ۳۲۰۰ نفر بیشترین جذب ثروتمندان را در سال جاری دارند. پس از آن کشورهای امریکا، سوئیس، کانادا، یونان، فرانسه، پرتغال و نیوزلند قرار می‌گیرند. بیشترین خروج افراد ثروتمند نیز از چین، هند، بریتانیا، روسیه و برزیل صورت می‌گیرد.

به‌ گفته‌ی کارشناسان، اگر یک میلیون دلاری که با این افراد وارد کشور می‌شود صرف سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار شود، می‌تواند شغل‌های زیادی ایجاد کند و باعث افزایش تقاضا از سوی تولیدکنندگان داخلی شود که تاثیر آن سرمایه‌گذاری را چند برابر می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا