اخبار امارات

در امارات شنا در دریا از امنیت بالایی برخوردار است

جت اسکی های وِیژه کوسه ها را دور میکنند

کسانی که در امارات به ساحل می‌روند نیازی نیست نگران باشند و می‌توانند بدون نگرانی درباره‌ی خطرات احتمالی کوسه‌ها، از شنا در دریا لذت ببرند. کوسه‌ها در این دریا به ندرت یافت می‌شوند و معمولاً در محل‌هایی که برای شنا رایج است حضور ندارند.

به گفته‌ی پل همیلتون، متخصص کوسه و جانوران دریایی که مدیر کل آکواریوم ملی ابوظبی نیز می‌باشد، کوسه‌ها در مناطق ساحلی امارات حضور کمی دارند. او این را با نزدیک ۳۰ سال تجربه در عرصه‌ی جانوران دریایی می‌گوید. هملیتون در طول مسیر حرفه‌ای‌اش حین شنا در اعماق دریا چندین بار با اورکا‌ها (نهنگ‌های قاتل)‌ روبه‌رو شده است.

سواحل امارات فرصت‌ بی‌پایانی برای شنا در اختیار شناگران قرار می‌دهند و کارشناسان این منطقه نگرانی‌ها را بی‌دلیل می‌دانند و همچنین بر نقش پراهمیت کوسه‌ها در برقراری زنجیره‌ی غذایی و تعادل زیست بوم اقیانوس‌ها تاکید می‌کنند.

در حال حاضر در امارات، خطری وجود ندارد که نیاز به سازوکار ایمنی خاصی داشته باشد. در نقاط دیگر جهان برای مثال در استرالیا که این گونه حوادث رخ می‌دهد، آن‌ها از پهپادها و سایر تکنولوژی‌ها برای نظارت بر محل‌های شنا استفاده می‌کنند. اما با نگاه کردن به تاریخ دریای امارات، می‌توان گفت که موردی مبنی بر تعامل منفی بین موجودات دریایی و شناگران وجود ندارد و نیازی به واکنش دادن نیست.

حضور این جانوران در دریا لزوماً دلیل بر وجود خطر نمی‌شود. این موضوع که در دریای امارات کوسه وجود دارد موضوع شگفت‌انگیزی است و اگر وجود نداشت با مشکل روبه‌رو می‌شدییم، زیرا کوسه‌ها نقش مهمی در اکوسیستم دریا ایفا می‌کنند. خبر خوب این است که دریای امارات اکوسیستم سالمی دارد و حضور نهنگ‌های قاتل در این دریا شگفت‌انگیز است.

با این وجود علی‌رغم احتمال پایین برخورد با کوسه در دریای امارات، دبی کاملاً آماده‌ی هر گونه حادثه‌ای از این قبیل می‌باشد. عایشه المر الموحری، مدیر اجرایی سازمان حفاظت از محیط زیست می‌گوید: «شهرداری دبی قایق‌ها و جت‌اسکی‌های مخصوصی برای دور کردن این موجودات دریایی دارد. همچنین رویه‌های عملی استانداردی وجود دارد که در صورت احتمال برخورد با موجودات وحشی دریایی از جمله لاک‌پشت یا کوسه، شناگران را مطلع می‌کند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا