اخبار امارات

اولین فروشگاه هوشمند پرداخت با چهره در ابوظبی، افتتاح شد

امروز برگی جدید در تاریخ فروشگاه‌های ابوظبی رقم می‌خورد، زیرا شرکت آسترا تک، بزرگ‌ترین شرکت تکنولوژی مشتریان در خاورمیانه و شمال افریقا، از فروشگاه B Store در اسکای تاور واقع در ریم آیلند ابوظبی رونمایی کرد.

این فروشگاه جدید با به‌کارگیری فناوری هوشمند هوش مصنوعی و سیستم‌های ابری در تکنولوژی پرداخت با چهره یا فیس پی (FacePay)، تجربه‌ی خرید کاملاً خودکار را برای مشتریان رقم می‌زند. مشتریان می‌توانند مواد خوراکی مانند آب‌میوه، قهوه، نان و اسنک بخرند و برای پرداخت فقط کافی‌ است چهره‌ی خود را نشان دهند.

به‌گفته‌ی والریا تورس، مدیر بازرگانی دیجیتال در آسترا تک، تجربه‌ی خرید از این فروشگاه نمونه‌ای از تجربه‌ی خرید در آینده است. در فروشگاه B Store چهره‌ی شما کیف پول شماست. این شرکت می‌گوید قصد دارد فعالیت‌های روزانه را برای مشتریانش ساده‌تر کند و افتتاح این فروشگاه گام بزرگی در این راه می‌باشد.

با ورود به این فروشگاه، مشتریان پیامی روی صفحه نمایش دریافت می‌کنند و می‌توانند خرید خود را از طریق کردیت کارت یا پرداخت با چهره انجام دهند. اگر مشتری پرداخت با چهره یا FacePay را انتخاب کند، باید اپلیکیشن آن را دانلود و در آن ثبت‌نام کند.

برای پرداخت با کردیت کارت کافی است آن را روی دستگاه پوز قرار داد اما با پرداخت FacePay فرد باید جلوی دستگاه پرداخت با چهره قرار بگیرد و به آن نگاه کند. پس از این درب‌های فروشگاه باز می‌شود و فرد می‌تواند وارد فروشگاه شود.

درون فروشگاه حسگرهایی وجود دارد که مشخص می‌کند مشتریان چه اجناسی را برداشته‌اند و چه کسی باید هزینه‌ی آن‌ها را قبل از خروج پرداخت کند.

در این فروشگاه بیش از ۱۳۰۰ کالای مختلف از جمله اسنک، نوشیدنی، غذای بسته‌بندی شده، غذای آماده و کالاهای اساسی وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا