اخبار امارات

دو سوم رانندگان در امارات، می خواهند به ماشین برقی رو بیاورند

طبق نظرسنجی‌های انجام شده، دو سوم رانندگان در امارات می‌خواهند به خودروهای برقی رو بیاورند.

با افزایش دسترسی به ایستگاه‌های شارژ و پیشرفت تکنولوژی و متنوع‌تر شدن این خودروها، رانندگان بیشتری گزینه‌ی خرید یک خودرو برقی را در نظر می‌گیرند.

به‌گفته‌ی جنرال موتورز که این نظرسنجی را انجام داد، این خبر خوبی برای محیط زیست و اهداف امارات برای کاهش انتشار کربن است.

در این نظرسنجی از ۵۰۰ نفر در امارات پرسیده شد که چقدر درباره‌ی بازار خودروهای برقی آگاهی دارند، آیا می‌خواهند یک خودرو برقی بخرند و چرا؟

در میان پاسخ‌دهندگان ساکن امارات، ۷۰ درصد گفتند که حاضرند خودرو برقی بخرند.

میزان آگاهی درباره‌ی خودروهای برقی در هر دو کشور بالای ۹۰ درصد بود. همچنین ۷۳ درصد رانندگان امارات مایل به خرید خودرو برقی به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن در طولانی‌مدت بودند.

اصلی‌ترین دلیل پشت کردن به خودروهای بنزینی قدیمی و رو آوردن به خودروهای برقی، مقابله با نگرانی‌های محیط زیستی و همچنین افزایش قیمت سوخت بود.

بیش از یک سوم (۳۸ درصد) پاسخ دهندگان در امارات گفتند که حداقل یک ایستگاه شارژ را می‌شناسند و ۸۰ درصد آن‌ها می‌دانستند که نزدیک محل پارک خودرو یا خانه‌شان یک ایستگاه شارژ وجود دارد.

همچنین ساکنین امارات معتقد بودند که رنج ایده‌آل برای طی مسافت با یک خودرو برقی با یک بار شارژ، ۳۲۵ کیلومتر می‌باشد. در حال حاضر متوسط رنج خودروهای برقی فروخته شده در ایالات متحده حدود ۳۰۰ کیلومتر است و با پیشرفت تکنولوژی پیش بینی می‌شود این عدد در سال‌های آینده افزایش یابد.

تا پایان ۲۰۲۲، حدود ۶۲۰ ایستگاه شارژ خودرو برقی در دبی وجود داشت و اداره‌ی آب و برق این امارت قصد دارد این تعداد را تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰۰۰ ایستگاه برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا