اخبار امارات

مسیر 10 کیلومتری پیاده‌روی در پارک مشرف دبی

کوهنوردان امارات مسیر جدیدی برای امتحان کردن دارند. شهرداری دبی مسیر جدیدی به طول تقریباً ۱۰ کیلومتر در پارک مشرف ایجاد کرده است.

این مسیر کوهنوردی بی‌سابقه در دبی دارای دو مسیر مختلف برای تازه‌کارها و حرفه‌ای‌هاست؛ شامل یک مسیر تفریحی آسان ۸.۳ کیلومتری (زرد رنگ) و یک مسیر ورزشی ۱.۴ کیلومتری (نارنجی رنگ) که برای کوهنوردان محیطی امن و ایمن ایجاد می‌کند تا به کوهنوردی و پیاده‌روی بپردازند.

در این مسیر کوهنوردی همچنین چندین مجسمه، پل و راهروی چوبی، پلکان و محل استراحت نیز وجود دارد که دارای نمای کامل از منطقه و محیط زیست در پارک مشرف هستند.

این مسیر پیاده‌روی روز ۲۰ ژوئن به‌روی عموم باز می‌شود و ورود به آن رایگان است. به گفته‌ی وبسایت شهرداری دبی، ورود به پارک مشرف ۱۰ درهم برای هر خودرو و ۳ درهم برای هر فرد هزینه دارد.

در این مسیر دستورالعمل‌های گوناگونی برای کوهنوردان مشخص شده تا ایمنی آن‌ها تامین کند. این شامل برقراری اطمینان از دسترسی به ارتباطات، حمل آب آشامیدنی کافی و پوشیدن لباس‌های مناسب، داشتن کفش‌های مناسب و ابزار ایمنی برای کوهنوردی است. همچنین کودکان بین ۱۲ تا ۱۵ سال تنها می‌توانند با همراهی یک بزرگسال از این مسیر استفاده کنند.

پارک مشرف که در خیابان الخوانیج واقع شده یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های امارات است که در سال ۱۹۷۴ افتتاح شده است. این پارک مسیر دوچرخه‌سواری، مکان‌ها مخصوص کباب‌پزی و یک استخر سرپوشیده دارد و میان ساکنین امارات محبوب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا