اخبار امارات

دبی لندن، پاریس و نیویورک را پشت سر گذاشت

دبی سومین شهر برتر جهان شد

دبی در رده سوم شهرهای برتر جهان قرار دارد و شهرهای نیویورک، لندن و پاریس را پشت سر می‌گذارد.

رفتار دولت امارات در مقابله با ویروس کووید و اصلاحات اجتماعی گسترده‌ای که در آن معرفی شده بود، از جمله عواملی بودند که شهر دبی را در اعتبار جهانی تقویت کردند.

بر اساس رتبه‌بندی اخیری که توسط مجله اقتصاددان مستقر در انگلستان به نام “ایکونومیست” انجام شده است، دبی موفق شده است به عنوان سومین شهر برجسته جهانی در بین شهرهای برتر ۱۰ شهر قرار گیرد و شهرهای نیویورک، لندن، توکیو، سیدنی، ژوهانسبورگ، پاریس و سان فرانسیسکو را پشت سر بگذارد.

عالیجناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی، در توییتی که روز جمعه منتشر کرد، درباره این دستاورد اعلام کرد: “دبی موفق شد در بین ۱۰ شهر برجسته جهانی، موقعیت سوم را به دست آورده و این نشان از عملکرد آن در طی سه سال گذشته است.”

هدف اصلی D33 که در ژانویهٔ امسال توسط عالیجناب شیخ محمد راه‌اندازی شده است، دو برابر کردن اندازهٔ اقتصاد دبی در طول دههٔ آینده و تثبیت موقعیت آن در بین سه شهر برجسته جهان است.

ولیعهد دبی همچنین “از همه سازمان‌های دولتی و نیمه‌دولتی، و همچنین شرکای بخش خصوصی که به عنوان یک تیم متحد به ارتقای جایگاه جهانی دبی در زمینهٔ صنایع مختلف کمک کرده‌اند، تشکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا