اخبار امارات

دو گزینه برای سرمایه گذاران خارجی املاک امارات

سرمایه گذاران خارجی املاک در امارات یا باید مالیات بدهند یا اقامت بگیرند

سرمایه‌گذاران خارجی املاک در امارات تصمیم سختی پیش‌روی خود دارند: برای دریافت اقامت امارات اقدام کنند یا خیر؟

به این دلیل که وقتی سرمایه‌گذاران خارجی املاک در امارات اقامت دریافت کنند، از آن لحظه دیگر درآمد حاصل از اجاره یا خرید و فروش املاکشان مشمول مالیات بر عملکرد شرکت‌ها (Corporate Tax) نخواهد شد.

اخیراً وزارت دارایی امارات از جدیدترین جزییات مربوط به مالیات بر عملکرد شرکت‌ها خبر داد و این سوال برای بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی املاک در امارات به وجود آمد. طبق این قوانین:

۱) شرکت‌های خارجی و سایر اشخاص حقوقی غیرساکن امارات ملزم به پرداخت مالیات بر عملکرد شرکت‌ها از محل درآمد حاصل از املاک و سایر دارایی‌های غیرمنقول در امارات هستند.

۲) این نهادها همچنین باید برای پرداخت مالیات بر عملکرد شرکت‌ها ثبت‌نام کنند.
۳) این قانون شامل دارایی‌های غیرمنقولی که در کسب‌وکار به کار رفته‌اند یا به عنوان سرمایه‌گذاری نگه داشته شده‌اند، می‌باشد.

اما افراد غیرساکن گزینه‌ی دیگری نیز دارند، اینکه برای دریافت اقامت امارات اقدام نمایند. آن‌ها می‌توانند از طریق املاک خود با سرمایه‌گذار ۷۵۰ هزار درهم برای دو سال یا ۲ میلیون درهم برای ۱۰ سال، اقامت دریافت کنند.

همچنین آن دسته از شرکت‌های داخلی که سازنده‌ی املاک نیستند می‌توانند در املاک سرمایه‌گذاری کنند و برای درآمد حاصل از اجاره یا سود حاصل از فروش آن املاک مالیات بر عملکرد شرکت‌ها نپردازند.

این طرحی عالی برای تشویق افراد بیشتری به دریافت اقامت امارات می‌باشد و افراد خارجی که اقامت امارات را ندارند از این طریق به دریافت اقامت و عدم پرداخت مالیات تشویق می‌شوند. بازار املاک ابوظبی و دبی شاهد موج افزایشی سرمایه‌گذاران خارجی بوده‌ و بسیاری از آن‌ها با املاک خود اقامت نیز دریافت کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا