اخبار امارات

دبی در فهرست 20 شهر گران دنیا قرار دارد

رتبه بالای هزینه‌ی زندگی در دبی و ابوظبی

‏مطالعه‌ی Mercer’s 2030 درباره‌ی هزینه‌ی زندگی نشان می‌دهد که رتبه‌ی دبی و ابوظبی از لحاظ هزینه‌ی زندگی در جهان بالاتر رفته است.

دبی رتبه‌ی ۱۸ و ابوظبی رتبه‌ی ۴۳ در جهان را دارد. علی‌رغم این تغییرات، اقتصاد امارات همچنان در حال نشان دادن رشد و ثبات قدرتمند است که از چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای در آینده خبر می‌دهد.

یکی از عوامل اصلی منجر به این تغییرات در رتبه‌بندی، موج افزایشی در قیمت اجاره خانه بوده است.

بعد از سنگاپور، دبی دومین شهری است که هزینه‌ی اجاره در آن با ۲۵ درصد افزایش تاثیر زیادی در رتبه‌ی این شهر گذاشته است.

در مقابل ابوظبی شاهد تغییرات کمتری در زمینه‌ی املاک بوده؛ اجاره خانه در این شهر ۶ تا ۸ درصد افزایش یافته و در برخی مناطق ثابت مانده است.

این مطالعه همچنین نشان‌دهنده‌ی افزایش هزینه‌ی زندگی در موارد دیگر در هر دو شهر می‌باشد؛ غذا و سوپرمارکت تا ۱۱ درصد افزایش، حمل‌ونقل ۴ درصد افزایش و ورزش و تفریح ۵ درصد افزایش هزینه داشته‌اند.

علی‌رغم بالا رفتن رتبه در رتبه‌بندی، هزینه‌ی زندگی در امارات همچنان نسبت به شهرهای بزرگ جهان قابل قبول است. مواردی مانند تورم، نوسانات ارزی و هزینه‌ی مسکن باعث این تغییرات شده اما امارات اقدامات فعالانه‌ای برای مدیریت این مسائل پیش گرفته که نشانگر ثبات بالای اقتصادی این کشور می‌باشد.

در مقیاس جهانی، هنگ‌کنگ همچنان رتبه‌ی اول را برای گران‌ترین شهر برای زندگی افراد خارجی حفظ کرده و بعد از آن سنگاپور قرار دارد که از رتبه‌ی ۸ به رتبه‌ی ۲ صعود کرده است. لندن و آمستردام چند پله سقوط و نیویورک نیز یک پله صعود کرده است.

در خاورمیانه تل آویو همچنان گران‌ترین شهر برای ساکنین خارجی است و رتبه‌ی ۸ را در جهان دارد. قاهره نیز رتبه‌ی ۲۱۷ و امان رتبه‌ی ۱۱۰ در جهان را تصاحب کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا