اخبار امارات

در صورت پرداخت نکردن کردیت کارت در امارات، چه اتفاقی می افتد؟

اگر شغلم را از دست بدهم و نتوانم بدهی کردیت کارت را پرداخت کنم چه اتفاقی می‌افتد؟

کردت کارت معمولا توسط یک بانک یا موسسه مالی صادر می‌شود تا مبلغی به صورت اعتباری به دارنده‌ی کارت قرض داده شود که دارنده‌ کارت می‌تواند از آن تا حد مشخص شده برای پرداخت هزینه‌ی کالاها یا خدمات استفاده کند. هنگام امضای درخواست صدور کردیت کارت، متقاضی قرارداد وام شخصی را امضا می‌کند که شامل تمام بند‌های مرتبط برای حفاظت از منافع صادرکننده‌ی کارت در صورت قصور در پرداخت بدهی می‌شود. همچنین متقاضی به عنوان وثیقه یک چک ضمانت نیز امضا می‌کند که تاریخ ندارد و نزد صادرکننده‌ی کارت می‌ماند و اگر قصور در پرداخت بدهی کردیت کارت انجام شود این چک به اجرا در می‌آید.

هر گونه معامله و تراکنشی که با آن کردیت کارت انجام شود در پرونده نزد صادرکننده‌ی کارت ثبت شده و در پایان دوره‌ی مصرف بیانیه‌ای برای دارنده‌ی کردیت کارت صادر می‌شود تا پیش از مهلت مشخص‌شده بدهی خود را بپردازد. اگر به مدت سه‌ ماه پیاپی این بدهی تسویه نشود، قصور در پرداخت بدهی محسوب خواهد شد.

پس از مهلت مشخص‌شده در قرارداد وام شخصی، صادرکننده‌ی کردیت کارت حق این را دارد که چک ضمانت را به اجرا بگذارد. در صورتی که این چک ضمانت به دلیل موجودی ناکافی برگشت بخورد، صادرکننده‌ی کردیت کارت می‌تواند پرونده‌ی حقوقی علیه فرد تشکیل دهد تا بدهی‌های عقب‌مانده را دریافت کند. صادرکننده کارت همچنین می‌تواند از دادگاه درخواست کند که فرد ممنوع‌الخروج شود.

همچنین مبلغ بدهی عقب‌مانده تا زمان تسویه کامل حساب شامل بهره‌ی دیرکرد می‌شود. باید توجه کرد که امتیاز اعتبار شما نیز تحت تاثیر این موضوع قرار می‌گیرد و احتمال دریافت وام یا کردیت کارت در آینده کاهش می‌یابد.

بنابراین در صورتی که نمی‌توانید بدهی کردیت کارت خود را پرداخت کنید، خوب است که محض احتیاط پیش از اینکه پرونده‌ی حقوقی علیه شما تشکیل شود، به بانک یا موسسه مالی صادرکننده کردیت کارت مراجعه کنید، موضوع را برای آن‌ها توضیح دهید و درخواست کنید که اجازه دهند این بدهی را به‌صورت قسطی پرداخت کنید. همچنین درخواست کنید که جریمه‌ی دیرکرد از حساب شما حذف شود. صادرکننده‌ی کردیت کارت حق این را دارد که این درخواست را بپذیرد یا رد کند اما این کار تلاشی است که ممکن است در نهایت به نفع شما تمام شود. و ضرری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا